• |
ide | kryesore

Del VIDEO e sherrit të Berishës me Dudushin: Duhet ta kishe nxjerrë Ramën nga studio!

Lajme, Të fundit

Nuk munguan debatet në emisionin “Open” në Top Channel mes gazetarit Alban Dudushi dhe ish-kryeministrit Sali Berisha. Dudushi u mundua të sqarojë se nuk ka qenë e qëllimtë futja e anëtarëve të FRESSH në përballjen me kryeministrin Edi Rama, por pranoi se 13 nga të ftuarit kanë qenë anëtarë të forumit eurosocialist.


“Stafi i emisionit ka ka marrë në telefon 150 veta për të dalë në televizion dhe 90 veta erdhën. Nga 90, 13 kanë qenë të FRESSH dhe ju mund ta bëni dallimin. Çdo student ka të drejtë të përfaqësohet ose jo. Ose të rrijë atje jashtë ose në studion televizive. Studentët kanë qenë dakord, por si u majis situata studentët nuk erdhën nga presioni i studentëve të tjerë” – tha Dudushi. Por sipas Berishës ai duhet të xirrte Ramën nga studio për mënyrën se si iu hakërrua studentëve.


8 Comments

  1. O Dudush, ke vila ti? Ke! Ke makina per veten, tet shoqe? Ke! Studiojne ne shkollat me te shtrenjta femijet evtu? Studiojne!
    Atëherë ja vegel e pashallikut te kuq Dudush!
    Ti bashke me pashain qe ke perballe do tju kuqet trupi. Me sali, Ramiz, Fatos, Ilir, Lule, Edvin, Monike e Armine. Jeni kanceri i shqiperise! Jeni te akuzuar per varferim dhe tentim shfrosjen e Shqipërisë nga shqiptaret! Jeni armiq e tradhetare!

  2. Me integritet alban dudushi, ben blushi dhe top channel? Po te ishte berisha kryeminister keta do ishin ne krahun e studenteve dhe jo per te mbrojtur kauzen e tyre por te ps. E mbani mend kauzen hapni kutite?

  3. « Dudushi eshte gazetari me parimor ne Shqiperi, ai ishte i vetmi qe arriti t’i ulte studentet me kryeministrin tone te madherishem Edvin Rama » – do thone nji e nga nji komentuesit qe paguhen nga rilindja :)))

  4. Ky Dudumi e paska ngrene turpin me buke, por me vjen cudi me ata qe kishte ne studio qe nuk kane argumenta per ti mbyllur gojen. Pa pike turpi thote une nuk jam shef kuadri, dhe gazetaret e mi a thu se ai eshte ndonje bos i madh i medias. Turp ne cfare niveli eshte katandisur ai vend

    1. Cdo njeri ka te drejten e fjales per sa kohe qe nuk cenon lirine e humanizmin e individid. Asnje gazetar (qe vertete meriton titullin e larte, gazetar) nuk mund ti thote “stop” fjales se lire nga kushdo qofte. Uncle Sali mendon si para viteve 90 pasi ajo eshte qe di me mire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu