• |
ide | kryesore

Blerjet për festat e fundvitit në rënie, qytetarët nuk kanë para

Lajme, Të fundit

Çdo fundvit, një prej ankesave më të mëdha të konsumatorëve është rritja e çmimeve. Këtë vit, nga një vëzhgim i bërë në “Pazarin e Ri”, nuk është pikasur ndonjë rritje e çmimeve, por konsumatorët shprehen se gjithsesi ato janë të larta dhe të papërballueshme, veçanërisht nga pensionistët dhe familjet që marrin ndihmë ekonomike.

 “Për këtë standard jetese që kemi ne, çmimet janë të larta”, u shpreh një nga qytetarët.

Tregtarët nga ana tjetër, shprehen se fuqia blerëse ka rënë edhe pse çmimet nuk janë rritur

 “Nuk ka fuqi blerëse, pavarësisht se çmimet janë njësoj, për të mos thënë më lirë”, u shpreh njëri prej tyre.

2 Comments

  1. Aleluja , tani e gjetet? Ky vend ka mese 7 vjet qe ka pjerdh komplet . Asnje rritje rroge vetem rritje taksash dhe ju pretendoni qe te kete blerje?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu