• |
ide | kryesore

Veliaj kujtohet të shkojë në Londër për të folur për protestat e Tiranës

Arkiva, Të fundit

Erion Veliaj pasi ka heshtur për një kohë të gjatë, vendosi të flasë nga Londra për të folur për protestat e studentëve. Dhe natyrisht, tv që nuk i ndahet kurrë Top Channel e ka ndjekur pas deri në Londër për ta dëgjuar se ka “vetëm admirim për mënyrën se si janë organizuar studentët”.

Veliaj në kërkim të rikandidimit ka përsëritur Ramën në akuzën ndaj drejtuesve të universiteteve që sipas tij, reformën në arsim e kanë keqkuptuar: “rektorë dhe dekanë kanë marrë vetëm privilegjet dhe jo përgjegjësitë”. Duke folur për Top Channel në Londër, Erion Veliaj dha këtë mesazh për studentët protestues: “Thirrja ime për studentët është: mos u influenconi nga partitë. E di që në çdo fakultet janë lacat e partisë që mundohen të ndezin zjarre të paqena. Thirrja ime është mos mendoni për politikanët që kanë hallin te zgjedhjet e ardhshme”.

Lapsi.al

9 Comments

  1. Mire se ne universitete paska laca, po ketij i duket vetja se nuk eshte lac partie? Ne fakt mund te kete te drejte, se lacat do fyheshin po tr ishte ne mes tyre edhe kjo qenje e shpifur

  2. VETEM JJE APO KE GRISELDEN ME VETET PER TE PREGATITUR NAJ PLAN MADHESHTORE TE TIPIT KOMUNIST ATE QE TE BERI DAMEN E KE ME VETE LEJET E PALLATEVE I KE ME VETE LEJEN E KJOSKAVE E KE ME VETE PARAT E PARKIMEVE I KE ME VETE FIQT I KE ME VETE PER TE SHITUR NDOJE NE LONDER SE ATJE PUNOHET DHE SHITET NE TE ZEZ PO DIPLLOMEN SNA E TREGOVE NJEHER NGA ERDHE KUSH TE SOLLI ME CFAR MISIONI TE KA SJELL NE SHQIPERI A SE HARROVE MORE ME VETE NAJ ERO NGA ATA TE UNAZES SE RE ADEJ MOR ANDEJ NGA ULDEDA A CFAR QUHET JOZELEN E KE ME VETE…

  3. Ky eshte politikani me i felliqur ne 30 vitet e fundit,
    Rama, Basha, Meta ,Berisha kane per t’ ju dukur qenjgja shqiptareve perpara ketij mostre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu