• |
ide | kryesore

Shpallen fituesit e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka shpallur fituesit e Këshillit Kombëtar.

Ata u zgjodhën nga Kuvendi Kombëtar i thirrur të shtunën.


Mes fituesve bien në sy emrat e të rikthyerve si Aleksandër Biberaj, Gazemend Oketa, Dashamir Sula dhe Selami Xhepa.

11 Comments

 1. po normal, kelyshet e ambasadave nuk hyn kot ne gare ….. Imagjinoni, Oketa prape neper korridoret e PD. pritni kur te rikthehet edhe shoku bulevardit me tasin e paçes ne dore.

 2. Mos perfolni kurajon e ndergjegjen e njerezve kur kuptojne gabimin. PDja eshte parti e madhe, e ashtu eshte me zemren e programin. Gjerat kane ecur para, e s;do mund menduar se po qe se je ne kryesi apo gjetke ne organet e partise, do marresh post,,,As mos tu shkoi mendja, qe sot e tutje kontributi demokratik i demokrateve do matet me perkushtimin, e punen per konsolidim te partise e demokracise, andaj gjithekushi qe e din vehten te paster ne ndergjegje, e i afte per tiu perkushtuar demokracise, partia e tyre do jete gjithemone e hapur, e cilter, qe demokracia, e populli demokrat te jene te lire ee besueshem ne perparimin e kerkesave europiane qe te arrime sa me shpejt atje ku eshte deshira e mbare popullit. Me mire qe ata qe dikur humben besimin, e jane kthyer se sa ata qe largohen e behen larva te sektit rilindas kuqal qe po e shohim dhe e pame se ci beri ketij populli te vuajtur.

 3. Lista e familjareve te plakut, lulit e ca deputeteve, e sorosisteve te rinj dhe atyre ishave qe la rama pa kocka keto vite.
  Shyqyr qe te pakten jane mbesa e plakut dhe dashnorja e gon kolicajt qe ta kemi te sigurt fitoren ne 2028
  Urime

 4. OKETA-nuk duhej te ish ne keshillin kombetar o -Lulush-se e bete partine demokratike si -hanin me dy porta-qe dalin kur t;ju doje bytha dhe hyne kur t’ju doje te mos e shkruaj me mire turp o Lulush per ne qe ju kemi mbeshtetur dhe ju mbeshtesim .

 5. Ndej nje revolte te brendeshme.Dhe kujtoj Migjenin e mrekullueshem me poezine e tij qe tingellon reale sot ,kur njerezit dergojne anije kozmike ne Mars.Kurse tek ne diskutohet buka e gojes.Kur mendon se kur te dalesh ne pension eshte vdekja reale.Kur jeta ne Europe eshte mbi 80 vjec.Ka njerez qe nuk kane marre pasurine e trasheguar ose te blere.Une nuk prenocohem per cfare eshte bere gabim.Por cfare te behet mire ketej e tutje.Eshte ne dore te qeverise.Po te jete deshira e mire gjerat vendosen ne vendin e tyre.Nuk kam gje kundra te pasurve lete kete,por ama te kthejne koken pas .Zoti te thote nda gjene tende me te tjeret.Populli yne eshte i tmerruar deri ne palce nga sistemi komunist.Akoma hija e kesaj mortje qendron mbi kokat e Shqipetarit.

 6. Tani te jemi pak serioze , te flase topi per pamvarsi ,eshte tallje dhe cinizem ekstrem , ky tel i krijur dhe ne sherbim te majtes (ish komunistave gjakatare) flete per pamvarsi , po per aksionarin kryeminister qe bane ashtu shfaqjesh te pershtire ne kete hale tv , ku ishte pamvarsia , apo misioni ju therret te parcani levizjen studentore e cili eshte nje fije shprese se dicka mund te ndryshoi ne kete maskarade te krijuar nga njeriu me vese sote kryeminister dhe nga rucet e mbeturinat e sistemit cnjerzor komuniste.

 7. Oketa, Biberaj, Selami Xhepa, Mirela Bogdani, bashke me ate gazetaren e Top Channel qe interviston gjithe patos Erion Veliajn (Oriela Nebijaj), as qe duheshin kandiduar. Turp per ata qe i kane votuar..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu