• |
ide | kryesore

Rama krahason studentët me Lulzim Bashën (FOTO)

Lajme, Të fundit

Sipas Edi Ramës, studentët po veprojnë njësoj si kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Rama kujtoi 3 muajt e çadrës së PD-së përballë kryeministrisë, kur sipas tij, Basha nuk pranonte të dialogonte.


“S’jeni Luli? Po atëherë pse bëni ekzaktësisht si Luli që futet në çadër e bërtet, s’dua dialog, plotëso kërkesat se s’dal nga çadra!? Ikën nga Kuvendi e bën të njëjtën gjë, plotësoji se s’vij!E pastaj në fund vetëm humbet! Kush ju kërkon pazare? Unë jo njëherë😁As negociata😊DIALOG”, thuhet në mesazhin e Ramës në Twitter.

17 Comments

 1. muti rama kue na ben edhe krahasime behet edhe me mut,nuk i mjaftoi ketij muti i stalinit mao luu ce dunit,hrushqovit,titos,popoviq,mugosha,enver,qu en llaj ,ramiz,kristaq,sipro kolek,mehmet etj por don patjeter te ju han mutin edhe studentve e lulzimit.

 2. Nuk besojme qe marreveshja me Bashen te kete qene te blesh e te vjedhesh votat. Por ti e bere. Prandaj nuk te besojne studentet.

 3. Perderisa je kaq i sigurte se studentet “do te humbasin ne fund ashtu si Luli”,nese nuk pranojn ;
  -perse i lutesh atyre per dialog kaq shpesh?Ata te kan derguar ultimatum,kushtezim!Ti kerkon
  negociata dhe pazare nepermjet dialogut,por nuk je i sinqerte ta thuash.Le qe,kur ke qene
  ndonjehere i sinqerte ti?!Mospranimi i dialogut eshte nje loje nervash,dhe kjo eshte pika me e
  dobet e jotja,sepse te lene shpejt,prandaj edhe e kompeson me perdorimin droges,(nese vertete
  te ekuilibron).Sa me gjate te jete kjo loje e studenteve,aq me shume budallalleqe do te nxjerresh
  nga goja,aq me shume merr rrolin e nje karagjozi,qe tallen edhe femijet.Vazhdo te lutem me tutje,
  qe ta kuptojn edhe militantet me fanatike te”rilindjes”,qe ti je nje idjot i lindur!

 4. Ziguri qkarri dhe ari jane te dyja mut i hitlerit ,qenef musolini .Jane komplet rrota ari se megjithese rama vijon te fitoje ata jetojne me endrra.Lum si rama qe ju ka ju .

  1. Më mirë me ëndra se i indoktrinuar o kamikaz i rilindjes

   “Mbahu pas ëndrash, se po vdiqën ëndrat jeta është një fushë e shkretë e ngrirë dëborë” thotë një poet amerikan Lengston Hjuiz.

 5. Skandalet rilindase nuk kane te sosur. Bejne Muuuuuuu.

  Plotesoni kushtet pastaj fillojme negociatat, i thote BE-ja qeverise tende apa jo??

 6. Komentuesi, i pa ndaleshem ne komentet e tije mufka per te ofenduar te tjeret, nuk na thote asgje me gjendjen e mjeruar psiqike te psikopatit te partise se tije, qe eshte disfazuar, e kerko te ngece, apo te krahasoje studentet qe jane apolitike, me politike beresit opozitare qe ia kane cjerre masken e banditizmit e mashtrimit kesaj monstre rilindase, por ju ndjekes, zorraxhinj te ketij korbi ndjellekeqes per popullin, , duhet ta kuptoni se ke keni ne krye, se si ju perdor e sa shpejt harron se cduhet te beje , andaj eshte i semuri i ballkanit, qe po tmerron nje popull me bemat e xhestet e pa moraleshme te komunikimit. Por nese ai nuk e kupton qe po genje vehten, te mos kuptoi se s;po e kuptojne c;mendurine e tije, se ngordhja, e kalbesira e sektit dhe e tija bashke po afrojne.

 7. e pa pranueshme negociata me ty me kujtohet resorant korgodil le shqiperin pa hapur necociatat hap-mbyll HAP-MBULL KUTIT E MBANE MEND PER CFAR PER QARKUN FIERR TE VETEM ME NJE DIALOG KE PASUR SUKSES MBLODHE GJITHA QELBESIRAT DHE FITOVE DHE E BET QELB TE TERE SHQIPERIN ME MINISTRAT E RENDIT DROGEN E CDO GJE TJETER E QELBET TAKIMI ME BASHEN AI ESHTE SHKOLLUAR NE PERENDIM JO NE SHKOLLAT E KOMUNIZMIT E PREVE NE BES AI U TREGUA KORREKT PER SHQIPERIN SHE TI E PREVE BE BESE DHE BEN SIKUR KENI BERE PLANE KESHTU E ASHTU E MBAN SI SHPATA E DOMAKEUT ASNJE FAJ SKA AI VETEM SE ESHTE NJEI I MIRE DHE TI I PABESE DHE TANI E DINE TE GJITHE BESEN TENDE NGA FEMIRJA E DERI SOT STE BESOJNE STUDENTET TI PREVE ZHEJNE RAKIPIN ETE GJITHE QE JANE MARRE ME TI…

 8. Ai i -pa emeri i ridhjerjes-shkruan nga spitali psikiatrik i Elbasanit-ne gjendje te rende skizofrenie mos i mbani meri deri sa te kurohet mire ate here do e kuptoje se cfare ka shkruar.Ekemi cuar qe kur filluan protesten studentet.

 9. Pazar, o ngelsa,
  Jo, O kadrinj,
  Uuuuunë j’u lutem për
  1.po,
  2.po….
  9. Po,
  10. Dialog. Po.

  Me nigjoni mu, deeeele. I Juaji, ertv

 10. Ky Km yne po i qane zemra per muhabet .Se per te plotsuar kerkesat as behet fjale .Se paguan tere ate administrat .qe nga ministria e dere te kryeministria .Ata vere ne pune e leri djalogjet se ekeni shtetin llogje kavaje Apo dhe per paaftesin tuaj mbane prgjegjsi opozita.shtrojeni kurrizin se hani leket e shqiptarve dy here dhe per punen e pa bere dhe per ato qe vidhni

 11. Dora e vjeter qenka kthyer ne llogore.ari ziguri xixa stalini situaten e kane ne dore sali lusha dhe altin goxhaj jene ne front me vone do shikoni florenc hoxhen agron kulicin dhe shume pushta te tjere e kamikaz te saliut.rama ka gabuar kur e krahason lulin,ai eshte i vecante ne llojin e tij,i pakrahasueshmi lul

 12. Ja dhe nje pusht tjeter i shtohet listes se skifterave,sot ke turnin te saliu se i behet shurra,mer shishen dhe me vrap se po te pret me kar ne dore,pastaj ktheu ne llogore,kuptove idiot i lindur

 13. Besoj qe neser nuk do te mungojne edhe ata te org. .mbrojtjeve te drejtave njerzore ,te cilet mbrojne te drejtat e qenve,mijve …harrova edhe gay-ve..
  Te mos protestojne dot per te drejtat e studenteve?!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu