• |
ide | kryesore

Reagon sërish Edi Rama: Në protestë kanë dal militantë të PD-së dhe LSI-së

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar protestën e sotme si partiake. Sipas tij, në protestë nuk kanë dalë studentë, por militantë të partive dhe të rinj nga forumet e partisë Demokratike e LSI-së.

“Forumet e Doktoreshë Monës dhe Lul artistit bëjnë si studentë. Militantë të PD-së dhe LSI-së bëjnë si familjarë të studentëve. Zyrtarizuan sot pengmarrjen e studentëve”, u shpreh Rama.


7 Comments

 1. Pse eshte e ndaluar te protestosh kundra teje?!
  Apo e ndrite ti, hajdut.
  Ti nuk duhesh lene 1 ore aty, ne ate zyre se vetem per zullume do mbahesh mend.
  Kunder teje duhet te protestoj dhe bebja e porsalindur. Beni si doni vend ne kete vend, dhe arrin dhe i lejon vetes akoma te flasesh apo zgjedhesh protestuesit ti, qe per 20 dite vodhe 30 mil eu. Je i trembur ne kocke, ndonese mundohesh te shfaqesh duke qeshur. Je bere si mbret , dhe normale te biesh nga froni eshte dhimbje madhe. Por po ndodh

 2. nji student ,pedagog,mesues,kazan, qe nuk kerkon zgjedhje te lira,pun dhe dinjitet ai esht i qir si rama e erionka velija nga rrahman rrahja,frroku,roshi,doshi ,prenga e ndoka ,artur bushi ,balili e tahiri,habilajt e xhelili,geron e fatmir gjafa por edhe nga timoni e qelbesir partia.

 3. Mendova qe ke qene i zgjuar. Menyra si ke punuar , pasurite e vena karriera politike etj. Por fakti qe nuk po iken vet, me ben te mendoj se je shume budalla. Nuk arrin te kuptosh , qe nuk do jete kaq qete me vone.

 4. Po nuk i mjafton KM që studentët nuk shkojnë në mësim dhe puna në universitetet rrangallë është pezull për 2 javë?
  Sa duhet të zgjasë kjo situatë që t’i hyjë në sy KM e të vendosë të pranojë apo jo kërkesat e tyre?
  Sepse deri tani po luan si macja me miun, ose më saktë, si miu me macen, duke futur dalëngadalë, por e sigurt, në kaos gjithë dynjanë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu