• |
ide | kryesore

Kryemadhi i drejton letër Arta Markut: Pezullo punimet e “Unazës së Re”

Lajme, Të fundit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, i ka drejtuar një letër Prokurores së Përgjithshme të Përkohëshme, Arta Markut. Kryemadhi i ka kërkuar Markut që të pezullojë punimet e “Unazës së Re”, deri në momentin që rrethanat e kësaj çështje, të cilat janë ende të paqarta, të jenë sqaruar.


Kryemadhi i ka shkruar Markut se në këtë çështje preket drejtëpërdrejtë e drejta e pronës, që është një e drejtë Kushtetuese e banorëve të zonës.


 

10 Comments

   1. ou, ja paske ber vettingun Like floririt me bllok ne dore. ka nje video qe qarkullon prej vitesh e qe e kan pare te gjith shqiptaret me ze e me figur. pas asaj video dolen ne protesta dhe u vran 4 njerez. mjafton ajo dhe nje gjykat e pavarur per te dal njeher e mire nga politike ky cift hajdutesh.

 1. te pa emer e me mut ne tru ,kur i thithet pallen monikes ne lalz e metes ngjalen ju duk mir,tash pse i sulmoni.por ju dhe monika ,rama jeni dhjerje stalini dhe talleni kur i kerkoni arta frrok ndok dosh markut te kthej unazen.

  1. ik te psikiatri o ari, ik se na cave arin. ik kurohu se ke nevoj se nuk eshte kompjuteri psikiatri, ty te ben me keq.

 2. Ne fakt kur kam komentuar ketu, e kam anatemuar Ramen Moniken Lulin Meten. Kam menduar dhe mendoj qe jane NJE.
  Por ne rastin e kesaj vjedhjeje kaq te madhe, duhet pranuar se vetem Monika e ka denoncuar forte me emra drejtperdrejt. Luli si lider i opozites me te madhe ne vend , ka fshehur koken si struci. Dhe kuptohet pse.
  Protesta e studenteve e ka tmerruar Ramen, panikosur , por i ka dhene nje mundesi shume te mire, per te hequr vemendjen nga vjedhja e 30 milion eu, ne vetem pak dite.
  E zbehte dhe e mefshte ne reagim prokuria, organi i vetem qe me ligj ben hetimin.
  Thuajse asnje reagim, sikur ska ndodhur gje. E gjithe kjo sepse i ka duart e lidhura.
  Dhe me qesharakja, pa dale asnje pergjegjesi, pa mbaruar hetimi, prape po behet fakt fillimi i punimeve te unaza re.
  Dmth u, o do i marrin ato leke o ska.
  Fiks skema e teatrit dhe rruges kombit.
  I vetmi person politik qe i eshte qepur ne kete rast eshte Kryemadhi , dhe i vetmi tv , emisioni te pa ekspozuarit i Ylli Rakipit me Lubonjen e Bushatin.
  Te gjithe te tjetet po heshtin.
  Eshte e dhimbshme te shohesh qe te gjithe blihen , e joshen ne kete vend.
  Ky eshte realiteti.

  1. po Likja prandaj vuri gruan ne krye te LSI. qe kur te vijne oligarket te thon cpo na ben keshtu ne kemi punuar bashke, ai mund ti pergjigjet ca te bej un, skam ci bej gruas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu