• |
ide | kryesore

Qeni i Kivanc, shkak për të lënë aktrimin

Paparazzi, Slider

Kivanç Tatlitug, kohët e fundit është përfshirë në një debat me fansat përsa i përket qenit të tij. Sipas komenteve të shumta, të filluara që prej muajit gusht, qeni i tij, është i një race jo miqësore, një pitbull agresiv i cili nuk duhet shfaqur në publik pasi përbën rrezikshmëri për kalimtarët e rastit. Këtë gjë, kritikuesit e kanë argumentuar duke u bazuar tek veshët e prerë të qenit, ku sipas tyre ky veprim bëhet tek qentë e “tërbuar” të cilët përdoren për përleshje.Që prej asaj kohe e deri tani, Kivanc është munduar t’i bindë të gjithë se ky nuk është aspak rasti i qenit të tij. Sipas Kivanc, fakti që ai i ka veshët e prerë, është thjesht një rastësi dhe nuk vërteton asgjë. Mirëpo, komentet dhe ankesat sa vijnë e shpeshtohen, sidomos duke qenë se kjo racë nuk lejohet as me ligj të mbahet nga njerëzit në publik. I mbërthyer kështu pas murit, me gjithë këto ankesa, Kivanc është shprehur: “Nëse ju i vërtetoni këto që thoni, unë menjëherë heq dorë nga profesioni im. Nëse unë përbëj rrezik në publik me qenin tim, atëherë nuk do kem më asnjë dalje publike dhe do vazhdoj të bëj punë të tjera.”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu