• |
ide | kryesore

Rama i bën pyetje provokuese : « Po ti i varfri ku e bleve celularin » ? Studenti ia kthen : « Po ti si e bëre shtëpinë në Surrel »

Lajme, Të fundit

Edhe ndonjë studenti të mbetur në sallë që vazhdoi të këmbëbgulë me pyetje Rama filloi ti përgjigjej me goditje nën brez : « Po ti që më bën si i varfër ku i gjete paratë për ta blerë atë celular » ? Po WIFI në si e paguan ?Këto pyetje meskine të Ramës morën një përgjigje të drejtpërdrejtë : « Po ti si e bleve shtëpinë e Surrelit me 2 mijë euro të ardhura në muaj » ?

Pas kësaj kryeministrin e lanë nervat. Tha për herë të parë se shtëpinë e ka bërë me paratë e emigracionit dhe u mbrojt pas alibisë që thonë gjithë politikanët : i kam të gjitha të deklaruara.

Dhe i kapur mat filloi ta kërcënonte : « Mos u bëj si Saliu, ke dëgjuar Saliun », « Mos e tepro », « shiko edukatën » dhe në fund shantazhin : “Këtu në Vlorë nuk e pranojnë Saliun. Mos u bëj si Saliu të keqen vëllai » i tha për herë të shatët.

©Lapsi.al

7 Comments

  1. Ky bythqire kryeminister merret dhe me celularet e popullit, me thoni ndryshimin me shokun Enver qe nuk la gje pa i marre njerezve, Pjeter Arbnori: keta jane specialista – jo komunista.

  2. Pu pu pu nerva te forta paskemi pas si popull. Ca ilaci i ka dhene Enveri qe na ka vdekur nervi te gjitheve. Tallu Edi tallu. Ke dale hapur tani per kedo qe nuk te njihte qe kishte dyshime. Po shan e po tall e po kercenon hapur fare. Brravo studentet!!!

  3. Eshte profesionist ne zanat te hipokrizise, e rreshqitjes nga e drejta qe e rendon shume. Duhet te sqaroi ate qe akoma nuk e ka sqaruar,,,,Ato dy milionet e eurove qe ia tha OSBEja, para ca koheve, se akoma rri si struci, e nuk ka dhene pergjigje. Ky, e shume te tjere parate vjedhura e te fituara nga djersa e popullit, i kane depozituar ne banga offshor, e i kane fshehur edhe me emera te tjere, andaj rrine si kaposhe, e na fryhen, se nese pasneser, ikin e fshihen, ne jeten qe u kane vjedhur popullit.

  4. Pallatin sheiku i Shqiperise e ka bere me parate e kurbetit. Mos harroni qe merr dhe pensionin e nenes dhe babait. Ja ku dolen leket. Ta gezoni shpine Z Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu