• |
ide | kryesore

Taulant Muka replikon ndaj BE-së: “Keni mbyllur sytë për 28 vite”

Lajme, Të fundit

Pas reagimit të delegacionit të BE-së në Shqipëri pro protestës së studentëve, vjen dhe replika e ish-zv.ministrit të Arsimit Taulant Muka, i cili i kërkon atyre llogari për pasivitetin e treguar gjatë këtyre 28 viteve.

“Ku ke qënë më para Bashkimi Europian? Keni mbyllur sytë tuaj për 28 vite dhe keni fshehur realitetin në Shqipëri, ose për interesin tuaj, ose sepse asnjëherë nuk na keni dëshiruar! Studentët dhe Rinia Shqiptare nuk kanë nevojë për mëshirën tuaj, por kanë nevojë për meritokraci! Ata po kërkojnë cilësi në arsim, dhe ju, në vend që ti ndihmoni, bëheni palë me korrupsionin që i drejton ata!”, shprehet Muka.

11 Comments

 1. Taulant more djale ,si “shkencetar” qe je a na thua perse u ktheve ne Shqiperi??? Mos valle ngaqe i doli boja dipllomes tende te pamerituar ,te perpiluar me kujdesin e vecante te Bajram Hyses ?????. Apo po te brente dashuria per Atdheun???.

  1. Eshte ne natyren tone mosbesuese,qe dyshojm edhe kur dikush bën dicka te mire me gjith shpirt,
   se ku e ka hallin!Kjo ka pasur pasoja,sepse ka favorizuar mashtruesin,qe vetem premton.
   Z.Taulant Muka po bën ate qe se ka bere askush deri tani,megjithate e perbaltin,edhe pse ai
   i ka treguar titujt e tij shkencore publikisht.Por mesa duket,teorite konspirative jam me atraktive
   se sa realiteti.Ja qe paska edhe nga ata, qe ngopen me luge bosh!Frike,apo injorim te realitetit!?
   Kjo shpjegon edhe ate se,perse pelqehen aq shume serialet turke apo amerkano latine.

  2. Bravo,ka akona njerez si si trimi Muka qe mendojne per ShqiRperine,…
   Uroj te mos beje si Konica…
   “Shqiperi te kam dhjere,s’te njoha asnjehere”

 2. Me ate hunde komanduese qe ke edhe se vjen pak si qose ke per te bere hajer dhe i famshem ne politike.
  Ta ni rradhen e ka USA prandaj shpejt mos humb kohe futi nje replike edhe me ate.

 3. Pak me intereson se kush eshte ky tipi, por ajo qe thote eshte shume e sakte. Eshte e njejta gje qe kushdo qe ka pak tru ne shqiperi e artikulon cdo dite.

 4. po ik o kastravec rama,balla e erionka te zhvurgjeruan per dy jav si zavendes bythlepires pas qirjes qe ju ben roshi,frroket,ndoket,artur bushi e bego.

 5. Per ne gjithmone fajin a kane the tjeter. Ky tha qe do i conte ne prokuri plagjiaturat dhe s’beri asgje. Shperndan fleterrufe nepermjet rrjeteve sociale, se fundi edhe ne televizione dhe asgje tjeter. Ne na duhen zgjidhje dhe lider me vizion a jo shkrime ku te cojne asgjekundi.

 6. Si nuk artikulon njeri zgjidhjen. Personalisht jam per Arlind Qorri zgjidhje. Eshte zgjidhje prej komunisti por pa Enver Hoxhen. Artikuloni ate zgjidhje dhe Rama iken vete.

 7. @ Nina
  Marksistet te vijne me gjithe qejf
  Ne tani jemi proletare pronat na i vodhen ,28 vjet s’ morem asgje.
  Tani gur mbi gur mos ngelte .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu