• |
ide | kryesore

Jonida Maliqi, përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision

Paparazzi, Slider

Nga 14 këngët finaliste, juria votoi dhe i dhuroi fitoren Jonida Maliqit.

Jonida do të na përfaqësojë në Eurovision vitin që vjen me këngën « Ktheju tokës ». Ajo prek temën e emigracionit, pjesë e rëndësishme e jetës shqiptare.


Nderkohë në vend të dytë u pozicionua Lidia Lufi, ndërsa në atë të tretë Eranda Libohova.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu