• |
ide | kryesore

Lirohet banori i Astirit që goditi me këpucë Edi Ramën (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Lirohet nga burgu banori i zonës së Astirit, Ilir Katiraj, i cili hodhi këpucën e tji drejt kryeministrit Edi Rama, në ambientet pranë spitalit ushtarak në kryeqytet, pak javë më parë.


Gjykata ka dhënë për të masën e detyrimit të paraqitjes.


Dhjetra baniorë të Unazës së re kanë qenë sot  në mbështetje të tij si dhe kanë kërkuar lirimin nga burgu edhe të Daniel Dobraj, i cili akuzohet se ka qëlluar me kapsolle efektiven Ina Nuka.

Djali i Katirajt u shpreh se dhënia e drejtësisë ka qenë e vonuar, ndërsa babai i tij do t’i bashkohet protestës që prej pasdites së sotme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu