• |
ide | kryesore

Opozita dërgon kallëzim penal për të gjithë deputetët e maxhorancës

Lajme, Të fundit

Dy partitë e mëdha të opozitës, PD dhe LSI, kanë dërguar këtë të mërkurë një kallëzim penal në adresë të gjithë deputetëve të maxhorancës, të cilët rrëzuan disa ditë më parë në Kuvend, dekretin e Presidentit për “Tatimin mbi të ardhurat”. Opozita deklaron se në vetëm 12 orë nga rikthimi i ligjit, maxhoranca rrëzoi me forcën e kartonave dekretin e presidentit, një akt që për ta nuk ka ndodhur kurrë në 28 vite pluralizëm në Shqipëri.

Akuzat që drejton opozita janë:

1.Ushtrimi i ndikimit të paligshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike.

2.Shpërdorimi i Detyrës.

Më poshtë, kallëzimi i plotë:

1 Comment

  1. Shume mire , bravo PD e LSI , qe beni kallezim penal per te gjithe deputetet e mazhorances , po perse harroni per te bere vetem nje kallezim penal per deputetin tuaj qe bene thirrje antikushtetuese ne parlament ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu