• |
ide | kryesore

Rama: Së shpejti do ta kap edhe protestën e studentëve (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama duke iu përgjigjur interesit të medias, tha se nëse vijon protesta ai do të jetë udhëheqësi i saj.


“Plani im është shumë i qartë, unë do të udhëheq protestën e studentëve, mund të qeshni, por do të shikoni që shumë shpejt do të jap protestës si kam kapur gjithë të tjerat”, u shpreh Rama. ( min 7:01 )


Rama do udheheq protesten: Do e kap dhe ate siç kam kap dhe te tjerat on Vidnews.

Ndërsa më tej vijoi duke treguar faturën financiare të të gjithë paketës duke thënë se ajo është parashikuar në buxhet.

18 Comments

 1. Po tall karin kallam deshtaku me kete popull “dele” po ja fut perdite e me thelle..😂😂😂

 2. Hahahhaahah. Ka kaluar ne delir. Nuk arrin dot te kuptoj qe kjo qe do ndodh, nuk do jete shaka. Ben si interesant, ne nje kohe qe nje popull i tere nuk e sheh dot me sy. Ka vjedhur 30 milion euro ne me pak se nje muaj, ne 2 tendera te ndryshem, dhe nuk i ben syri terr.
  Perkundrazi do te marr stafeten. Krekoset, provokon , krijon neveri sa hap gojen e flet.
  Si duket vazhdon ne enderr, degjon vetem keshilltaret dhe ministrat qe i thone ” o gjigant”. Nje gjigant qe do behet sa nje milingone dh prape nuk do gjej rruge nga te shpetoj. I ka ardh fundi. Ndaj reagon keshtu. Ai vete e di sa i trembur dhe i tmerruar eshte.

  1. pirdh pirdh se lirohesh. Ai qe eshte ne delir ketu je ti.. se Rama e ka ne rregull..
   Ketej thua qe ‘ vjedh dhe nuk i ben syri terr’ dhe pastaj thua ‘ Ai eshte i trembur dhe i tmerruar’ .
   Kaq shume te ka kompleksuar rama sa dhe ne ender te del.

   Ne komentin tend lexoj vetem shfryrje dufi dhe frustrimi

   ‘ Ben si interesant’
   ‘ Nje popull i tere nuk e sheh dot me sy ‘ ( po flet ne emer te popullit tani ? )
   ‘ Ka vjedhur 30 miljon euro ne me pak se nje muaj’ .. ( frazat shabllone te PDs)
   ‘ Krekoset, provokon , krijon neveri sa hap gojen’ ( po flet per veten apo e ke ne pergjithesi ? )
   ‘ gjigant qe do behet sa nje milingone’ ( filloi dhe frymezimi poetik tani)
   ‘ nuk do gjej rruge nga te shpetoj.’ ( Dhe ne fund del konkluzjoni bajat )
   ‘ I ka ardh fundi’
   ‘ sa i trembur dhe i tmerruar eshte.’

 3. Ky Pis, nuk perdor dot Policine, sic beri me Kuksianet per Rrugen e Kuksit. Studentet i kallin daten, Grabitesit.

  I pangopur. I ngelen disa koncesione pa bere per 2019.

  O i pafytyre. Perse NUK udhehoqe proteaten e Kuksianeve kur i vure Traun e Pageaes tek dera.

 4. Bravo.. duhet kapur demi per briresh. Duhet skanuar dhe riparuar i tere sistemi arsimor dhe jo vetem ato 8 kerkesa.
  Jam shume e sigurte dhe e bindur se do ja dilni ta ndryshoni kete sistem.

  Ndersa per keta debilat e FRDs qe nuk len lajm dhe koment pa e qelbur me komentet e tyre u them VAFSHI TE TE SEMES.

  1. E dëgjova Ramën që me vështirësi të mëdha në frymëmarje, shpalli të 12 pikat e tij për reformimin e arsimit të lartë duke përmbushur zotimin se ai do të “shtojë” edhe të tjera nga 8 pikat e studentëve.
   Por përmbi komedinë se medemek ai i paska shkuar edhe më tej nga kërkesat e studentëve, më tërhoqi vëmendjen se ai fare hapur e pa turp deklaroi se ashtu siç i ka kapur apo shkatëruar të gjitha institucionet e shtetit, do ta shohin se nuk kanë parë asgjë akoma :
   Do të vihet në udhheqje të protestave për të luftuar kundër …….. Maliqit ?
   Meqë ligji paskej qene lideri botëror Edvin Rama, kush na paska qenë Maliqi ?
   Dëgjova me vëmendje se mos i bënte ndonjë analizë ligjit të arsimit e të nxirrte ndonjë përgjegjesi të veten e të qeverisë. Por hiç gjëkundi
   Njëlloj si Enveri dikur që shitej sikur nuk dinte asgjë se në çfarë mjerimi e kishte katandisur popullin, e niste fushatat e persekutimeve për “grupet armiqësore”, edhe Rama sikur paskej ardhur këtë vit si alien në Shqipëri, e i paska marë vesh hallet e studentëve nga protesta.
   Ligji për arsimin dhe buxheti i shtetit nuk do të ndryshojë, – tha ai, ndonëse plotësimi i kërkesave të studentëve, edhe më injoranti në fushën e financave e kupton se është i lidhur me qeverisjen e parave.
   Ashtu në tym siç llafos ai gjithmonë, zgjidhjen e gjetjes së parasë për të përmbushur kërkesat e studentëve, e kishte gjetur tek pronarët e minierave që në kontratat e tyre me qeverinë, të detyrohen të japin kontribute dhuratë , para për fakultetin e gjeollogjisë apo me rritjen e taksave.
   Po nëse redukton ca tarifa studentësh e ngren taksat, çfarë fitojnë studentët ?
   Këto taksa të ritura a nuk do të rëndojnë përsëri tek studentët e familjet e tyre përveç gjithë pjesës tjetër të shoqërisë që përjeton po ato halle varfërie ?
   Kulmi i hipokrizisë e marrëzisë, është shtyrja deri në fund të vitit të ardhshëm të pajisjes së studentëve me karta të universitetit. Pretendimi është se duke lidhur marëveshje me një kompani franceze, k[to karta të studentëve shqiptarë sipas Ramës , do të jenë të vlefshme për të gjitha vendet e BE.
   Kësaj i thonë peshku në det tigani në zjarr.
   Që një studenti shqiptar ti njihet e drejta e studentëve të universiteteve europiane me këtë kartë, më së pari duhet ti njihet e drejta e dipllomës shqiptare për të ushtruar profesionin në BE e mandej kjo mund të realizohet vetëm kur Shqipëria të jetë pranuar përfundimisht në BE.
   Duket kjartazi se me këtë punën e kartave të studentëve, Rana diku do të ketë lidhur ndonjë marëveshje koncesioni PPP, për të përlarë dikush ca miliona një pjesë e të cilave i duhen Ramës për ndonjë shtesë në kalanë e Surrelit

  2. Vavfshi ne te semes e rilindas te ripjedhjes se kallam deshtakut..😂😂😂 thotë:

   O injoranti i ripjelljes te ka ngelur ora ne 44..qelbesirat e rilindjes

  3. Duket se kjo Elisa ka ardhur nga bota e çudirave e nuk e di që Rama është me kartelë mjeksore për probleme psiqike. e i duket se fajin ja paskan FRDs.
   Moj freshiste !
   Fajin Rama ta hodhi ty e freshistëve të tjerë që nuk ja keni marë dorën aq sa duhet gënjeshtrave, që të bëni propogandë për te.

 5. Me falni por gjithe artikulli juaj ka 3 fjali, ku ne njeren prej tyre keni cituar Ramen:
  …. mund të qeshni, por do të shikoni që shumë shpejt do të jap protestës si kam kapur gjithë të tjerat” …
  A mund ta shkruani nje fjali pa gabime dhe te qarte, qe te kete kuptim?! Sepse une mora ta lexoj dhe nuk kuptova gje; nuk dua te shikoj videon por thjesht te lexoj nje artikull qe kuptohet.
  Ndjese per verejtjen, por eshte me deshiren e permiresimit, duke qene se jeni nje portal qe lexohet.

 6. Sa i shpejte Sherbimi i Patrulles se Komentuesave me Pagese te Rilindjes, ne kete Portal.

  Udheheqesi mendjendritur Rilimdas, do gezohet per sherbimin e perkushtuar te ketyre, majmuneve.

  Por boja i ka dale, kot e ka. Hajduterite dhe Koncesioner qe mbajne ere Mut i ka ne Dosje.

 7. As pare e as degjuar,Kryeministri udheheqes edhe ne barrikaden kundershtare!”Plani im është i qartë,
  unë do të udhëheq protestën e studentëve,mund të qeshni….”!!!!!!!”….mund të qeshim….”?Ne fakt,kjo
  eshte per te qare,kur sheh Kryeministrin tend qe eshte nje psikopat.Dikur botuesi i Temes ka deklaruar,
  se Edi Rama eshte i çmendur,duke qene i pari qe guxoi te botojë kartelat e kryeministrit te Shqiperise dhe
  raporte te tjera mjekesore qe provojne per skizofrenine e tij.Qe eshte shtruar ne spital per te trajtuar semundjen,eshte e qarte,por nese ka patur ndonje permisim,nuk ka asnje lajm,megjithese dihet,qe keto
  semundje nuk kan sherim.

 8. E dëgjova Ramën që me vështirësi të mëdha në frymëmarje, shpalli të 12 pikat e tij për reformimin e arsimit të lartë duke përmbushur zotimin se ai do të “shtojë” edhe të tjera nga 8 pikat e studentëve.
  Por përmbi komedinë se medemek ai i paska shkuar edhe më tej nga kërkesat e studentëve, më tërhoqi vëmendjen se ai fare hapur e pa turp deklaroi se ashtu siç i ka kapur apo shkatëruar të gjitha institucionet e shtetit, do ta shohin se nuk kanë parë asgjë akoma :
  Do të vihet në udhheqje të protestave për të luftuar kundër …….. Maliqit ?
  Meqë ligji paskej qene lideri botëror Edvin Rama, kush na paska qenë Maliqi ?
  Dëgjova me vëmendje se mos i bënte ndonjë analizë ligjit të arsimit e të nxirrte ndonjë përgjegjesi të veten e të qeverisë. Por hiç gjëkundi
  Njëlloj si Enveri dikur që shitej sikur nuk dinte asgjë se në çfarë mjerimi e kishte katandisur popullin, e niste fushatat e persekutimeve për “grupet armiqësore”, edhe Rama sikur paskej ardhur këtë vit si alien në Shqipëri, e i paska marë vesh hallet e studentëve nga protesta.
  Ligji për arsimin dhe buxheti i shtetit nuk do të ndryshojë, – tha ai, ndonëse plotësimi i kërkesave të studentëve, edhe më injoranti në fushën e financave e kupton se është i lidhur me qeverisjen e parave.
  Ashtu në tym siç llafos ai gjithmonë, zgjidhjen e gjetjes së parasë për të përmbushur kërkesat e studentëve, e kishte gjetur tek pronarët e minierave që në kontratat e tyre me qeverinë, të detyrohen të japin kontribute dhuratë , para për fakultetin e gjeollogjisë apo me rritjen e taksave.
  Po nëse redukton ca tarifa studentësh e ngren taksat, çfarë fitojnë studentët ?
  Këto taksa të ritura a nuk do të rëndojnë përsëri tek studentët e familjet e tyre përveç gjithë pjesës tjetër të shoqërisë që përjeton po ato halle varfërie ?
  Kulmi i hipokrizisë e marrëzisë, është shtyrja deri në fund të vitit të ardhshëm të pajisjes së studentëve me karta të universitetit. Pretendimi është se duke lidhur marëveshje me një kompani franceze, k[to karta të studentëve shqiptarë sipas Ramës , do të jenë të vlefshme për të gjitha vendet e BE.
  Kësaj i thonë peshku në det tigani në zjarr.
  Që një studenti shqiptar ti njihet e drejta e studentëve të universiteteve europiane me këtë kartë, më së pari duhet ti njihet e drejta e dipllomës shqiptare për të ushtruar profesionin në BE e mandej kjo mund të realizohet vetëm kur Shqipëria të jetë pranuar përfundimisht në BE.
  Duket kjartazi se me këtë punën e kartave të studentëve, Rana diku do të ketë lidhur ndonjë marëveshje koncesioni PPP, për të përlarë dikush ca miliona një pjesë e të cilave i duhen Ramës për ndonjë shtesë në kalanë e Surrelit

 9. Normale kjo qe thote. Do dale ne opozite me qeverine qe ka krijuar vete. E kane tradhetuar ate dhe idealet e tij ministrat legena.

 10. Shume shpejt ne diktature si kina. Megjithese jemi qe tani, per shkak se ky copa karit del e thote do kap protesten qe automatikish e ben te mendoje sikur ka bere gjerat me.pune dhe vetem me ndihmen e rilindasve. Per ata qe nuk e kane kuptuar rilindas so te thote te lepish bythe ne te vertet, se ne parti te embelsohet me marketing. Green life cool big fresh yeah ju qift kina nenen. Tani u kujtuat ju se dosave i ka dale goja mbrapa qekur ky copa karot oshte kryetar bashkie? Prandaj ju piketoi juve o vari karsa.

 11. Ju qe mbroni Ramen, duhet te dini qe une qe une qe po shkruaj e kam mbrojtur me shume se ju , para 5 vjetesh. Por tani jo me. Kurree me. Sepse pas atij njeriu qe duket energjik dhe i vendosur, ai qe do luftonte pandershkueshmerine ne kete vend, ai qe do kishte te veten zyren, dhe jo pushtetin, fshihet nje njeri medioker, demagog, i papergjegjshem, nje hajdut i flliqur. Kaq vlen ky njeri.
  Per vjedhjen mos e mbroni, se she ai vete nuk e ka kundershtuar. Se keshtu i bie se e doni ju me shume Ramen, se ai veten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu