• |
ide | kryesore

Ministret e reja/ Cilat janë zonjat “surprizë” të Ramës

Arkiva, Kryesore

Nëse ka sot një surprizë mes gjithë ndryshimeve kaotike dhe monotone në qeveri është se kabineti Rama do të ketë ketë në përbërjen e tij 6 gra, me katër që u larguan (Lindita Nikolla, Mrela Kumbaro, Sonila Qato, Senida Mesi dhe pesë të reja që u futën për herë të parë në qeveri. Po cilat janë zonjar e reja të kryeministrit të vjetër”


Elisa Spiropali, ringjallja e Skënderbeut


Related image
Më e njohura prej tyre ish drejtoresha e Doganave që u largua prej andej pas pakënaqësive të Ramës për mënyrën se si kishte përmbushur detyrën dhe akuzave të opozitës se po bënte korrupsion përmes agjensive doganore të atij që më pas do të bëhej bashkëshorti i saj, Elisa Spiropali ia arriti të rikuperojë. Dhe kjo falë dy cilësive: një në sajë të njohjes së mekanizmit të kulisave të përparimit në karierë të përvetësuar që gjatë kohës së Mjaft, dhe së dyti në sajë të servilosjes ndaj shefit. Tashmë është bërë e famshme batuta kur ajo e krahasoi Ramën me Skënderbeun, po aq sa kanë betur në mend ditirambet e saj kundër kundërshtarëve të kryeministrit. Shpesh në rrjetet sociale gjenden krah për krah foto të Elisës kur ishte një aktiviste e shoqërisë civile e veshur në mënyrë që do ta përbuznin vajzat vanitoze të bllokut dhe Elisës së sotmë që nuk i lë asgjë mangut ambicieve fashioniste të Armina Mevlanit. Ajo do të okupojë këtej e tutje postin e “zhdukur” që prej rënies së Ermonela Felajt. Atë të ministers që mban marëdhëniet me parlamentin.

Një karshillëk me Albin Kurtin?

small_besa_shahini
Ish zv/ministrja e ardhur nga Kosova, Besa Shahini, 36 vjeç do të zërë vendin e ish shefes së saj Lindita Nikolla. E shkolluar në mënyrë perfekte në perëndim, ajo ka treguar kulturë, edukatë dhe një njohje të mirë të problemeve në debatet publike ku është prezantuar. Por ajo ka një handicap. Ajo është ekspozuar shumë në mbrojte të ligjit për Arsimin e Lartë, që sot po kërkohet të abrogohet nga petagogët dhe studentët grevistë. Dhe në këtë pikë Besa nuk ka asnjë diferencë nga Lindita dhe as nuk premton të ngrejë ndonjë urë dialogu me studentët protestues të cilët ishin katalizatori që i solli këto ndryshime drastike të kabinetit Rama.
Ajo është njëkohësisht partnerja e ish disidentit të Albin Kurtit, Dardan Molliqaj që sot është bërë një nga figurat drejtuese të PSD në Kosovë. Nuk besohet se Rama i ka dhënë këtë post si pasojë e ftohjes së tij me Vetëvendosjen më shumë sesa ka dashur të plotësojë ëndrrën e tij të hershme për të pasur në cabinet ministra nga Kosova, Besa bëhet e dyta pas ministrit të jashtëm Gentjan Caka.
Kjo e fundit është aktualisht si zv.ministre e Arsimit dhe është me origjinë nga Kosova.

Andi Bushati: Ndryshimet në qeveri, shuplaka e dalë huq

 

Pushteti i Bankave

Anila-Denaj

Anila Denaj që do të zëvendësojë Arben Ahmetajn në krye të Financave dhe Ekonomisë është me të vërtetë një surprizë. Megjithëse si shumë nga prurjet e reja ajo nuk ka asnjë lidhje me PS-në megjithëse rrjedh nga një familje tradicinalisht e majtë. Prej tre muaj ajo mbante postin e Drejtoreshës së Përgjithshëm të Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor e vendosur aty drejtëpërdrejt nga Edi Rama. Eksperienca e saj në fushën e financave është e konsiderueshme pasi ka drejtuar bankën Bro kredit dhe ka shumë përvojë edhe në drejtimin e institucioneve jashtë vendit, pasi për një periudhë të gjatë ka qenë e larguar nga Shqipëria. Por ajo ka fare pak përvojë politike për një post i cili përpos aftësive profesionale kërkon edhe një staturë dhe karizëm për mënyrën si ndan buxhetin e shtetit në mes ministrive dhe për prioritetet e një qeverie që tashmë ka tregua se tenton të lehtësojë 1% të të pasurve për të varfëruar 99% të pjesë tjetër të popullsisë.
Anila Denaj nuk është e njohur në rradhët e socialistëve si figurë politike. Ajo vjen nga sistemi bankar dhe ka drejtuar një nga bankat e mëdha në Shqipëri.

Belinda, një dashuri e vjetër

balluku

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikes, e cila prej vitesh është drejtuar nga Damian Gjiknuri i është besuar Belinda Ballukut, mbesës të ish ministrit komunist Beqir Balluku që u eleminua si pjesë e grupit të ushtarakëve nga Enver Hoxha.
Balluku që në vitet e qeverisë Rama ka mbajtur postin e Drejtoreshës së Aviacionit Civil njhet si një besnike e kryeministrit aktual. Ajo iu bashkua stafit të Edi ramës si ish gruaja e gazetarit Sokol balla me të cilin ka dy djem që në bashkinë e Tiranës. Ajo e mori me vete edhe në departamentin e informacionit në PS së bashku me Endi Fugën pasi socialistët humbën bashkinë në vitin 2011. Por ajo u largua përkohësisht nga ky funksion pas një gafe që bëri në një komunikim të Ramës për Kosovën.
Por me sa duket Rama nuk e harroi kurë miqësinë e ngushtë që pati me këtë ish drejtoreshë të rëndësishme kompanisë celulare AMC. Ai fillimisht e emëroi në postin e Drejtoreshës së Aviacionit Civil dhe tani në vend të Damian Gjiknurit në një nga dikasteret më të rëndësishme dhe më të pushtetshme të vendit.

Elva, surpriza e surprizave

Margariti

Ministrja e re e Kulturës, Elva Margariti, ishtë një nga emërimet befasuese të Edi Ramës. Ajo, që i zuri vendin Mirela Kumbaros e cila megjithëse kishte pak rol në prishjen e teatrit Kombëtar nuk i rezistoi dot protestës të stërgjatur të artistëve që arriti ta përçajë vetëm Erion Veliaj do e ketë tejet të vështirë trashigiminë që ka marrë në duar. Kjo arkitekte që ka qenë edhe pedagoge në universitetin “Zoja e Këshillit të Mirë” njhet për faktin se si këshilltare e kryeministrit ka mbikqyrur një nga projektet më të mira dhe më të fisme që ka bërë rilindja, atë të kthimit në identitet të fshatrave më të bukura shqiptare. Ajo ka qenëkoordinatorja Kombëtare e Programit “100 Fshatrat” por sërish kjo mbetet shumë pak për të pasur profilin publik të një ministreje.

©Lapsi.al


56 Comments

 1. ja pra sesi pjellat e komunizmit, niper e mbesa te Byroisteve, i kemi akoma mes nesh! Na akuzoni per “shpellare” ju gjiriz-komentuesit merobaziste e cendrifugiste, por lakuriqet e vertete te shpellave dhe vampiret e dites jeni ju vete, ju bashke me sojin tuaj sllavo-komunist!

  1. E vertete, keto bundra jane nje tufe cafkash te qira rende nga kryelugati e me pasoja te qarta sindrome Stokholmi. Me surrat sllave se keto nuk kisha pare gjetke.

  2. o injorant po ti nuk e di se kush esht pjella e komunizimit

   po keto ministret qe shan ti nuk e njohin fare komunizim

   sa per dieni qe ta dij surrati jot pjella e komunizimt esht sali berisha qe ju i besoni qorrazi

   cfar demokracie solli sali berisha duke i perdor te gjithe depotet e tij si marjoneta dhe pastaji kush i del kund

  3. qe jeni shpellare as qe nuk diskutohet se ju doni vetem te keni sa me shum kazino te keni sa me shum qoska te mos punoni fare te rrini gjith diten e te hani fara te pini raki te merreni me llafe neper kafenet te mos paguani taksa fare as uji as drita ja keto jeni ju ju dini vetem te shani te mallkoni genjeni shpifni dhe sajoni historira jeni mbeturina te shoqeris

  4. o injorant ku di gje ti kush jan pjellat e komunizimt saper dieni qe ta dij surrrati jot se kush jan pjellat komunizimt dhe pjella e komunzmit jeni ju injorantet idjotet qe shokoni mbas sali berishes e di surrati jot qe sali berisha esht komunist i cili qe ne moshen 21 vjeçare ka marr tristen e Partisë koministe dhe ka qen dhe spiun i sigurimit te shtetit dhe sot qe flasim sali berisha lexon librat e enverit

  5. O injorant po ti akoma se ke kptu qe ti je pjell e komunizimit se ai sali berisha qe ju e doni aq shum esht pjell komunist i flak madje ka qen skretar dhe kryetar i rininis ne kohen e enver hoxhes madje sali berisha kur ka takuar enver hoxhen dy jav nuk lante duart dhe sali berisha e mori peng pd hyri ne krye te pd me triten e partis koministe dhe polli ca komunsta injorant si puna jote qe e quan veten demokrat

 2. Te gjitha sexi dhe vetem per nje pune rilinaset e kallam deshtakut???
  Do shkelqeje kg vend ne te gjitha drejtimet???

  1. injorant te duket qudi te jen ministret femra se kur ishte ne pushtet ai sali berisha juaji nuk kishte nje femer ne qeveri dhe nje qe e vuri e vuri sa per sy e faqe madje as ne istitucjone nuk kishte femra drejtuse po ka pas ca burra injorant pijanec bark derra pa shkolle dhe prandaji ju injorantet shani ministret femra se ju jeni derra injorantesh dhe shpellare

  2. o injorant ato jan zonja te nderuara dhe para se ti permendesh beji mire te lash gojen 10000000000000000000000 here me sapu shampo test açe acid dhe ta gryesh mir gojen tende me leter izmeril

 3. Ore Samir te Hypte Saliu! Tosin dhe Ngjelen i quani te persekutuar se i futi Enveri ne burg! Edhe Ballukun e vrau por kjo nuk eshte e persekutuar se eshte me Ramen! Injoranca saliniane nuk paska fund!Saliu gjithashtu ishte komunist per 20 vjet por jo eshte i perskutuar edhe ai nga Enveri dhe eshte demokrat! Fare e keqe berishiane! Edhe Andi ishte i nipi i Kapos dhe Bushatit por jo eshte demokrat se eshte me salinistet kriminele!

  1. Nuk ka me te rinje e te reja vetem femijet dhe niperit e bllokmeneve keto roqire dhe kurvat sna u ndane 80 vjet ..popull i mbaruar qe e ke ulur koken dhe zdin me u ngrit ne kembe e me marr fatet tuaja ne dore..?

  1. Banke leshi. Deri dje ishte vetem nje agjensi per dhenie parash me fajde, tani u be banke. Ne shqiperi nuk ka asnje banke. Ka vetem lavatrice. Ishallah nuk ka fatine bankierit te famshem “cun tirone” nga Elbasani, Santos.

  2. Kokrra kurvash bllokiste te ripjelljes..keto do e ndrisin kete vend..
   Do behet nje ORGJI e papare ne tere bote..???

   1. o injorant ato jan zonja te nderuara po ti nuk shef se je qorr idjot pa tru dhe fytyr shtembet dhe nje cope parzit dhe faraxhi rrugesh je dhe mbylle gojen dhe mos fol fare per ministret se ske surrat ti zesh me goji

 4. Ky ari i gjate ka zgjedh 5 ministresha te rendesishme sepse te pesta sebashku gjate “ushtrimit te detyres” si ministresha do mbeten me barrrrreeeeee me 4-njake, dhe me kete rast do marri secila bonus lindje per 4 kopila

  1. Je komplet injorant idjot piskopat andikapat rrugaç fytr shtembet pa kulture prandaji pd po fundoset se esht mbushur me mashtrusa dembele hileqare rrugaçe pijanece parazita injorate si puna juaji

 5. letrat higjenike te radhes te rames ,pas seksit tresh qe ben me erionken e ditmir bushatin,per ket e ka spiropalin,kur rama ben treshe me roshin e ballen merr ballukub per pastrim.

  1. o injorant ato jan zonja te nderuara po juve ju duket qudi se ju ne kohen tuaji kur ishte ne pushtet sali berisha nuk pati nje grua ministre ne qeveri jo e jo po as ne istitucjone nuk kishte po kishe ca burra bark derra pijaneca injorant ja kjo esht partija demokratike e sali berishes partija e shpifjes dhe injoraces e mbushur me mashtrusa pijanece rrugaç parazita dallaveraxhinj madje ju pjellat e sali berishes keni ber pjes edhe LGBT

 6. Cfare artikulli i dobet, tipik i ketij portali. Sillen opinione dhe thashetheme kafesh pa piken e turpit si te ishin te verteta absolute dhe te kulluara.

  Po si sju vjen turp, nuk u ngopet duke shpifur e sajuar insinuata per kedo.

  Portal disinformues dhe antikombetar.

  1. bis ishe tek roshi e te beri ty e vella pis ne prapanic apo e pate motren tek xhelil brekshqyeti .trego bis o i enverit,ruqit,baba takut,rames kristaq e balles PIS.

  2. O boz o rrote k..ri ty dhe gjithe rilindaseve te ropjelljes bashke me keto kurva ju q..ifshin te gjithe zezaket e botez?

   1. qe jeni shpellare as qe nuk diskutohet se ju doni vetem te keni sa me shum kazino te keni sa me shum qoska te mos punoni fare te rrini gjith diten e te hani fara te pini raki te merreni me llafe neper kafenet te mos paguani taksa fare as uji as drita ja keto jeni ju ju dini vetem te shani te mallkoni genjeni shpifni dhe sajoni historira jeni mbeturina te shoqeris

 7. QEVERI SHOQESHE -SHOKESH BURASHE -GRAVE-GRATE -BURRAVE QEVERI ME E KEQJA QE EGZISTON NE SHQIPERI NE 28-VITE PERJASHTUAR BRAQEN SOCIALIS TE TJERET SHOQAT B.G.G.B . SORJAN MUNGON JOZELA

 8. Qeveri qesharake me nje kryeminister te lajthitur sharlatan.

  !!!Jemi ne piken me te ulet te perfaqesimit politik ne historine e shtetit shqiptar. !!!

  Parlament kriminal me vrases pimp tutor perdhunues trafikant bandut rrugesh etj
  Administrate qendrore dhe lokale e inkriminuar me perdhunues vrases hajdute injorante me te denuar per krime jashte e brenda shqiperise etj.

  Nje kryeprokurore te paafte me nje kabinet virtuozesh bastarde. Notere e rames.

  Nje polici qe duam bashkepunetore te bandave trafikanteve hashashit kokaines , vrasesve rrahman rrajes etj

  Nje veting te deshtuar me gjyqtare e prokurore te virgjer qe dalin nga zyra e rames , me komisionere te kpk si motra e belinda ballukut psh

  Dhe nje kabinet ministrash qesharak ordiner te udhehequr nga nje sharlatan i papergjegjshem

  Dhurata per vitin e ri.☺

 9. E majta e famshme e jone ka cen dhe eshte qe nga fillimi orgji ndersa ky palla homo i gjat e beri super orgji qeveri.

 10. Një gjë duhet t’ju kujtoj ca enveristëve injorantë që akoma vazhdojnë të brohorasin për “komandantin” e tyre Edver.
  Rama vetë e ka deklaruar se nuk është as i majtë e as i djathtë e bile as e quan veten politikan.
  Ai ka qenë e do të ngelet thjeshtë një qen i parasë e pushtetin kërkon ta mbajë me këmbëngulje, vetëm për hir të parasë së pistë që ka grumbulluar.

  Kulmi i idiotësisë është kur ca trushpëlarë nga propogandat e Ramës, shohin tek ai “shpëtimtarin” që e pastron qeverinë nga “hajdutët”.
  Po kush i ka përzgjedhur këto hajdutë në qeveri, në parlament e nëpër bashki o dërdimenë ?

  Nëse do ta justifikonim se ka “gabuar” në përzgjedhjet e tij, atëhere do të thonim se duhet të japë dorheqjen si i pa aftë si lider.
  Por tashmë është vërtetuar me fakte se ai këto përzgjedhje nuk i ka bërë nga pa aftësia, por me qëllimin që me këto hajdutë të mund të vjedhë për vete sa më shumë e të ruaj pushtetin e tij të parasë duke i frikësuar .

  E besoni vërtetë mashtrimin e tij të trashë se ai nuk i dinte hallet e studentëve ?
  Nuk e dinte Rama që studentët e verbër paguajnë njëlloj tarifa të larta për të ndjekur universitetin ?
  Ja nxorrën këtë gënjeshtër vetë të verbërit kur deklaruan se i ishin drejtuar disa herë ministres së arsimit për hallin e tyre e ajo nuk ju kthente përgjigje.
  Nuk i ditkërka Rama gjendjen katastrofale të konvikteve e të ambjenteve të godinave të universitetit ?
  A nuk është ky farë kryeministri që si Enveri dikur, shkon diku në ndonjë familje të varfër e propogandon se po e lufton varfërinë duke punësuar ndonjë të papunë, kur kishte premtuar se do të punësonte 300 mijë shqiptare ?
  Universitetet janë në Tiranë, konviktet e studentëve janë në Tiranë e ai ka 20 vjet që është pushtetar i Tiranës e Shqipërisë.
  E di fort mirë se cila është gjendja e studentëve e universiteteve, por në vend që të shtojë buxhetin për përmirësimet, harxhon para për propoganda duke lyer me bojë fasadat e universiteteve e të konvikteve.

 11. E vetmja “femër” ministre që nuk është “surprizë” për publikun, ështe Spiropali.
  Meqe ajo e ka quajtur publikisht Ramën si “Skëmderbeun” e Shqipërisë e meqë ajo në çdo studio televizive që shkon, nuk bën gjë tjetë veç duke imituar Ramën sulmon opozitën apo bën thjeshtë zhurmuesin e kritikëve të Skënderbeut të saj, Rama rihapi edhe njëherë “ministrinë për mardhënie me parlamentin” enkas për ti gjetur kësaj fanseje të tij që nuk i pushon goja si pllakë gramafoni e prishur, një post ministri.
  Kjo kundërshtare e zellëshme e mendimit ndryshe parlamentar, do të drejtokërka “marëdhëniet e qeverisë me parlamentin” ????????????
  Ta lemë mënjanë faktin se ajo u emrua nga Rama, direkt nga bangat e shkollës si drejtoreshë e doganave e ku ndenji vëtëm një vit e gjysëm , pasi doganat dolën me humbje të mëdha disa dhjetra milionëshe.
  Po çfarë mund të presësh nga kjo deputete llafazane, që të rregullojë marëdhëniet e qeverisë me parlamentin, ose më saktë të “pajtojë mazhorancën me opozitën” në parlament, kur kjo nuk di të këndojë këngë tketër , por veç “Edver Rama mprihe shpatën” kundër opozitës.

  1. Nëse doni ti vërtetoni këto që kam shkruar për Spiropalin, mund të gjeni fare lehtë në Youtube që në emisionin Open të Eni Vasilit, kjo “ministre” bëri rolin e moderatores, njëlloj si Rama në emisionin e Dudushit.

 12. Me nje fjale keto jane -Nafijet-qe do tundin -dybekun-qe nga 1 Janari e tutje.Me duket se ajo qe ngjalli -Skenderbeun -do e tunde me shume.

  1. Të uroj o i pafytyrë që të keshë për grua një farë “zonje” të tillë, që për idhullin e saj të një gruaje tjetër të të nxjerrë sytë ty

   1. o lapsi o kazan shpifes o portal injorant dhe i pa fytyre pse nuk nxjerr ti sali berishen dhe grat e partise demokratike po ngele duke shpifur e sajuar per ministret femra te partis Socjaliste turp tju vije qe shkruani broqkulla dhe pastaji dalin injorantet fillojin e thon lloji llafesh fol fol içik per pasurin e sali berishes dhe ilir metes

  2. Hahahagagagahahaha?????
   Zonja te te nderuara keto buçe qe i ka çvirgjeru??? xhelil breke grisuri dhe tani kallam deshtaku ???
   O keto tu a marin k..rin ne goje gjithe shqipetareve..vetem kete dine te bejne keto rruspie autostradash..???

 13. Stalin ,dezinfekto gojen me leng preshi pas “bisedes “qe ben me mikrofonin e arit. Ari eshte me i zgjuari nga ju.

 14. Nuk pushojne skiftere shpellare malokare laskaret salikaret lulishteret te udhehequr nga stalini ari ziguri xixa juri te gjithe ne nje goje,me gojen e saliut cfare nuk nxjerrin.tani te gjithe bashke me shishet e shurres ne dore ne rradhe te saliu deri kur te mbarojne festat.do keni pune vitin tjeter o shpellare

 15. me kujothet rama kur hidhte poshte porjektet duke thene “po kaq nivel ka shqiperia, sja vlent e lodhesh”. kurse tani mbas vitesh del e na ben si viziokar. a ju ropqirat e rilindjes qe edhe para 4 vjetesh kur bertisnim per te dretjat tonaju bertisnit nga ana kunder, kurse tani edhe ju si rama, filluat te bertisni per ato cka ja u kemi thene perpara dhe u bet grup midis jush midis te pagdhendurve qe shani shpellare te tjeret. ska gje ka akoma gjera qe skeni per ti mesuar ndonjeher edhe sikur rama te ike e tja u le vendin pasardhesit te tij me prejardhje komuniste. nuk kane faj keta qe fusin ne nje thes se ashtu na futet dhe ne dhe tani po na shantazhoni. nuk ka gje nuk e keni kuptuar diferences midis politikes biznesit dhe fes ( tuaj te dashur ). me ju jo vetem shqipria po dhe bota ska per te bere ndonjehere hajer. sic thashe shume gjera as qe nuk keni per ti marr vesh, le te thone pastaj “arti i te ndejturit”, se kshu beni edhe si psikologe pastaj. o te semur o injorant, normal keni tall karin gjithe jetes.

  1. kush punon nuk fiton kush tall trapin behet drejtor minister kryebashkiak etj etj. rrofte rama dhe ndihmesit e tij soros obama grupi shurupi prej shqiprie qe per te 100 here eshte duke thene ehaaaaa se kaq ja kap llogjika… etj etj

   1. jo jane thjeshte militant me plot kuptimin e fjales, edhe dhjaksa se kur te shohin rruges tjeter gje thone. rroft diktatura dhe ropt ne pidhe kush ben sikur na ndihmon. akoma nuk e kane kuptuar qe per keto gjera po kundershtojme qe ne fillim. po kshu eshte kur o duhet te jene komunistat ne pushtet o ska. ropt ku ti kene ata qe i kane dhene ok kti rropqiri

  2. kujtojne sikur media online ka qene zgjedhje e deshiruar, se nuk ja mabn ta pranojne qe kshu eshte situata ne shqipri. nuk e di se rama kur del e thote “tani nuk ju gjuajme ne protesta” e thote qe te justifikoi telefonin qe kerrcet kerrcenimi ose emailin qe te bllokohet kur bashkpunon me ndonje italian ose projektet qe vidhen ( ehaaa qe kur ka qene kryetar bashkie tek projekti i tajvanit) etj etj . ehu i ka piketuar mire keta koqet e rilindjes se rrini ne lloto ter kohes, i perdore tani si viktima per te shitur librin e tij “kurban” qe na e dedikon neve budallenjve qe mundohemi akoma. po mire e ke ti ska gje se po erdhen ne pushtet krimbat e tyre ne ikim prap prej shqiprie. me mire te vuash jashte por ama i ke dy te drejta, sesa ne vendin tend qe bejme sic i do bytha rames jo per politik po per shije. ( kush po e lexon nga laraskat e rames merreni dhe modifikojeni komentin oburraaa ne pidh te robve tvet endri fuga )

 16. Ju portali i Lapsit dhe keta hajvanet qe shkruajne budallalleqe per minstret e reja jeni nje mut i qelbur qe as qente e uritur qe bredhin rrugeve te Tiranes nuk ju hane. Edi Rama edhe 8 vjet te tjera e ka te sigurte qe fiton se e voton populli dhe ti hani mutin ta rrexoni me dhune.

  1. Po për cilin “popull” e ke fjalën o i pafytyrë ?
   Populli është ai që del në rrugë e proteston kundër gjithë skandaleve të qeverisë së drejtuar nga ky palloshi i gjatë.
   Nuk jeni ju fundërina me mentalitet skllavi si baballarët tuaj që i shërbyen me zell diktatorit Enver..
   Elita e këtij populli është rinia studentore që jo vetëm mbushi rrugët e qyteteve shqiptare duke kërkuar të drejtat e tyre, por edhe duke e tallur e fishkëllyer këtë kryeministër arrogant e mashtrues.
   Dilni të paguar me paratë e drogës fshehurazi për të mbuluar fëlliqesitë e Ramës.
   Dilni po ju a mbajti në rrugë e të kundërshtoni protestuesit studentë, emigrantë, banorë të persekutuar të Tiranës, artistë, intelektuale, minatorë, naftëtarë.
   Dilni të protestoni kundër opozitës se ajo e paska fajin që Shqipëria këto pesë vite ka bërë pesë hapa prapa.
   Nuk ju a mban ta bëni këtë se keni frikë të zbuloheni që jeni kontigjent i drogës apo të afërm të kësaj qeverie të drogës e fshiheni si burracakë si puna e atij “Andit jo Bushati” .
   Nuk pajtohem edhe unë me ndonjë këndvështrim majtist të Bushatit, por për hir të së vërtetës ai me analizat e tij ja ka bërë skanimin Edi Ramës në mënyrën më realiste.
   Ashtu si Lubonja, edhe Bushati e kanë zhveshur lakuriq “mbretin” Rama e vetëm grupeve kriminale ju intereson që të mbyllin sytë e të thonë – “Oh sa bukur është veshur Skënderbeu ynë”

 17. Cuna mos ja fusni kot ,Edi eshte PISI me i mire nga plehrat e tjera ,mos doni cunin e fahriut apo mul noken ministra?Me mire Edi ne keto momente se vjen me pak ere se te tjeret.Po te dali ndonje alternative me e mire ok le ta cojme ne hale,por nuk po duket ndonje drite ne tunel.

  1. Mos ja fut kot praktikisht po paragjykon njeperson nga babai. Kurse Edi qe i ka qire ropt i ka qire. Mos na beni si mjeshtra se keni dal nga monotonia juaj kur ju mbushi mendjen edi qe mund te beheni profesionista thjeshte duke shkruajtur ne internet. Ka shume persona te tjere qe e njohin me mire ate qelbesire.

 18. o lapsi o kazan shpifes o portal injorant dhe i pa fytyre pse nuk nxjerr ti sali berishen dhe grat e partise demokratike po ngele duke shpifur e sajuar per ministret femra te partis Socjaliste turp tju vije qe shkruani broqkulla dhe pastaji dalin injorantet fillojin e thon lloji llafesh fol fol içik per pasurin e sali berishes dhe ilir metes

 19. o lapsi fol içik per krimet e sali berishes fol içik se si sali berisha i privatizoji naften fol içik se si sali berish mashtroji shqiptaret me firma piramidale fol içik se si sali berisha pergjaku tropojen fol içik se si sali berisha hapi burgjet dhe solli 97 fol içik se si sali berisha hodhi ne er gredecin fol içik se si sali berisha vrau 4 te pafjshem ne bulevart me 21 janar fol içik se si sali berisha privatizoji kompleksin partizani dhe ja ka dhen dhendrit fol içik per pasurin e sali berishes dhe ilir metes ke gjiri lazit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.