• |
ide | kryesore

Ndryshimet në qeveri/ Anila Denaj ministre e Ekonomisë dhe Financave, largohet Arben Ahmetaj

Lajme, Të fundit

Ministrja e re e Financave dhe Ekonomisë e vendosur në qeverinë  aktuale do të jetë Anila Denaj.


Denaj drejton Fondin e Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor. Ajo ka qenë anëtare e bordit të AKEP më parë.


Ministrja e re ka një eksperiencë në sektorin bankar në vend, ku ka mbajtur pozicionin e zëvëndësdrejtoreshës në një bankë tregtare për periudhën 2007-2013. Në vitin 2013 deri në vitin 2015 ka mbajtur pozicion drejtues në Ministrinë e Financave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu