• |
ide | kryesore

Video/ Frikë në Bormio: traumë faciale për skiatorin Kosi, me urgjencë në spital

Sport, Video

Sporti i skive është i bukur për tu parë, por i rrezikshëm shumë më tepër se një pjesë e mirë e sporteve. Ka përfunduar me ugjencë në spital, Klement Kosi, protagonist i një rrëzimi shumë të keq gjatë dishezës së Bormio, ku po zhvillohet Kupa e Botës.

Slloveni ka humbur ekuilibrin dhe kontrollin e skive, duke përfunduar me një përplasje të dhunshme në rrjetat mbrojtëse që i mori përpara me dinamikën e aksidentit.

Përplasja me fytyrë në terrenin e ngrirë ka qenë shumë e fortë dhe skiatori është transportuar me urgjencë me helikopter në spitalin e Sondalo: diagnoza e parë konfirmon një trauma faciale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu