• |
ide | kryesore

Schumacher, mesazhi i bashkëshortes në vigjilje të 50 vjetorit: “Po bëjmë gjithcka për ta ndihmuar”

Sport

Në vigjilje të ditëlindjes së Michael Schumacher, që nesër do të mbushë 50 vjec, e shoqja Corinna ka publikuar një komunikatë në faqen zyrtare në Facebook të ish-pilotit gjerman: “Ai është në duart më të mira të mundshme dhe po bëjmë cdo gjë që njerzit kanë në dorë të bëjnë për ta ndihmuar. Ju kërkoj të respektoni privatësinë tonë për një argument kaq delikat si shëndeti, gjë që e ka dashur gjithnjë edhe Michael”.


Pikërisht kujdesi kaq rigoroz për të mos dhënë informacione mbi gjendjen e Schumi, ende në përpjekje të rikuperojë nga incidenti me ski në 29 dhjetor 2013, e bën komunikatën të rëndësishme: “Michael duhet të jetë krenar për atë që ka bërë dhe ne jemi gjithashtu – shkruhet aty -, ja përse duam të kujtojmë sukseset e tij përmes publikimit të një aplikacioni të ri, që do të dalë nesër. Bashkë me kujtimet që do të publikojmë në mediat sociale zyrtare edhe punën e Fondacionit “Keep Fighting” si një mënyrë për të vendosur drejtësi e për të festuar fitoret dhe rekordet e tij. Kjo është një dhuratë e vogël për të gjithë, ju falenderojmë për afërsinë që tregonidhe i’u urojmë një 2019 të lumtur”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.