• |
ide | kryesore

FOTO+VIDEO/ Shqiptarët vranë truprojën para vilës së festës “me drita të kuqe” në Londër

Lajme

Truproja i qëlluar me thikë për vdekje, jashtë ambienteve të një feste me “drita të kuqe” në prag të Vitit të Ri të organizuar nga Eddie Davenport në Mayfair, ishte viktimë e pafajshme e luftës së ashpër për territore mes bandave. Të paktën kështu thonë burime pranë mashtruesit famëkeq.

Tudor Simionov, 33 vjeç, u shpall hero pasi luftoi trimërisht me 9 persona të paftuar jashtë shtëpisë 12.5 milionë paund në Mayfair të Londrës Qendrore, gjatë orëve të para të mëngjesit, përpara se të qëllohej me thikë në gjoks.

Një burim ka thënë për “Daily Mail”, këtë të diel, se agresorët ishin banditë që mbërritën në festë me synimin për të vjedhur parà nga tutorët, prostitutat dhe shpërndarësit e drogave brenda. Personat, që besohen se janë shqiptarë, thuhet se po zhvillojnë një betejë me bandat rivale për të kontrolluar tregun e prostitutave në Londër.

Tudor Simionov, 33, was hailed a hero after he valiantly fought off up to nine gatecrashers outside the £12.5 million townhouse in Mayfair, Central London, in the early hours before being stabbed in the chest 


Davenport, 53 vjeç, i cili bëri emër duke organizuar festa orgjish për nxënësit e pasur të shkollave publike, u dënua me 8 vite burgim në shtator të vitit 2011, për një mashtrim 4.5 milionë paund. Truproja e sigurisë, Simionov është transferuar në Londër nga Rumania vetëm dy muaj më parë, në kërkim të një “jete më të mirë”.

Davenport with a guest at one of his parties. Davenport, 53, who made his name running ‘Gatecrasher’ balls for public school pupils, was given an eight-year jail term in September 2011 for a £4.5 million fraud

Veç tij, edhe dy pjesëtarë të tjerë të sigurisë, 37 dhe 29 vjeç, por edhe një grua 29-vjeçare, u sulmuan me thikë. Edhe pse ka dalë tashmë nga burgu dhe njihet për organizimin e festave të seksit, avokati i Davenport këmbëngul se nuk ishte ai organizatori, sikurse as nuk ka marrë parà nga të ftuarit, por nuk konfirmoi nëse “Lordi” ishte i pranishëm apo jo në festën që po zhvillohej në shtëpinë e tij. /TCH

Flowers were left outside 30 Park Lane in Mayfair where Tudor Simionov, 33, was stabbed to death. An insider told The Mail on Sunday the attackers were gangsters who arrived at the party with the intention of extorting money from pimps, prostitutes and drug-dealers inside

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.