• |
ide | kryesore

Shpërndahen trakte derë më derë në Tiranë/ Çfarë ndodh nesër në protestën e studentëve

Lajme, Të fundit

Studentët e universiteteve publike në Tiranë, kanë lajmëruar se nesër do vijojnë protestën e tyre deri në plotësimin e 8 pikave nga Qeveria.

Prej disa ditësh në rrjetet sociale ata kanë bërë thirrje të gjithë qytetarëve që t’i mbështesin në kauzën e tyre, pasi sipas tyre ata nuk protestojnë vetëm për veten por për të gjithë qytetarët.

Sot ata kanë shpërndarë dhe fletëpalosje dhe kanë dorëzuar ftesën në qindra shtëpi në Tiranë. Studentët janë shpërndarë në lagje të ndryshme dhe u kanë dorëzuar ftesën qytetarëve të tjerë.

49499988_604117280033344_7872435188234452992_n 49323254_379630732788028_8323101669902516224_n c1cebedd-f6db-4978-93f2-103f3aa62196

 

6 Comments

  1. Bravo Studentet! Eshte e qarte qe po protestojne jo vetem per te drejten e tyre por kunder ketyre qelbesirave…Protesta e tyre eshte ANTISISTEM! Neser, kush te munde ti bashkohet protestes…per te gjithe ne..per femijet tane!

  2. Aman Andi Bushati.Ngele duke i bere reklame Arlind Qorrit. SI gjithmon te merr dallga e euforise kot. Keshtu bere dhe me Blushin. Po mundohu ta analizosh nje cike cdo individ. Jo i pari qe te del me maskim revolucionari esht verte revolucionar. Germo pak se do e shohesh kush esht qorri real.

  3. hhahahahhahah tani e mori lumi protesten u kthyen traktet hahahah, prisni dhe pak dhe do i nxirrni njerzit me zor nga shpia te shkojne ne proteste. Sa me shume afrohet SPAKU aq me shume do fryhet protesta. Ne burg do shkoni o muter te gjithe qe nga fatos nanno Berisha, mediu basha edi e ca kan nga mbrapa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu