• |
ide | kryesore

(VIDEO) Kur Ermal Mamaqi këndonte kundër Ramës

Syri i Lapsit

Që prej publikimit pesë ditë më parë të spotit të emisionit të parë “Xing me Ermalin” për këtë vit, moderatori Ermal Mamaqi është sulmuar për hapësirën televizive që i dha Edi Ramës në këtë periudhë të vështirë protestash për të. Shqetësim që ai e adresoi me humor dhe ironi ditën e djeshme në emision.

I akuzuar si komardare shpëtimi e Ramës dje, Ermal Mamaqi dikur, në vitin 2007 këndonte kundër tij. Ishte fushata për zgjedhjet bashkiake të vitit 2007, kur kënga e tij “Ma kthe qytetin tim” ishte kolonë zanore e kundërshtarit të Ramës për bashkinë, Sokol Olldashi.

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu