• |
ide | kryesore

(VIDEO) Rama mbledh ministrat e rinj, pritet me protesta

Kryesore, Lajme

Në një përpjekje për të treguar se qeveria punon edhe të dielën e parë të janarit, Edi Rama ka thirrur ministrat dhe ish-ministrat e shkarkuar së fundmi mëngjesin e sotëm nën thirrjet e protestuesve në Labinot të Elbasanit.


“Qeveri e krimit.” dhe “Rama ik!” – dëgjohen protestuesit jashtë restorantit të blinduar nga forca të shumta sigurie.Takimi pason të tjerë të këtij formati, mbajtur vitin e kaluar në qarqe të tjera, si Shkodër, Dibër, Vlorë. Të pranishëm janë edhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi, edhe kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla.

Takimi i qeverisë po zhvillohet me dyer të mbyllura. Një pjesë e ministrave të propozuar nga Rama, ende nuk janë dekretuar nga presidenti Ilir Meta, i cili po merr kohë për të shqyrtuar figurat e tyre. Meta nuk ka dekretuar derimë tani as shkarkimin e ministrit të jashtëm Ditmir Bushati, duke mbajtur pezull për një javë marrjen e këtij vendimi.

Takime të mëparshme të këtij formati janë shoqëruar nga heshtja e ministrave pjesëmarrës, ndërsa Rama vetë ka lajmëruar nëpërmjet rrjeteve sociale vendimet që janë marrë paraprakisht në to.

©LAPSI.AL 

https://www.youtube.com/watch?v=2EBzsvTQodY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=ZwweQj-o0A8&feature=youtu.be

 8 Comments

 1. Nese ka akoma njerez, qe pas emisionit djeshem Xing te Ermal lepiresi, nuk arrijne dot te njohin kish eshte Edi Rama, atehere vertet duhet me te ardh keq ku jetojme.
  Mbreme kryedemagogu, njeriu me i peshtire dhe fallco i koherave, tentoi te rehabilitonte imazhin e tij te derrmuar , ne menyren me te keqe te mundshme.
  Aty kupton qe per kete njeri , nuk ekziston askush tjeter, jashte oborrit te tij, ofendon inteligjencen e nje populli te tere, mashtron aq trashe sa te ben te vjedhesh nga e gjithe kjo shfaqje.
  Ky mizerje duhet shporrur nje ore e me pare.
  Sot ka vajt te Gjergj Luca , per te bere prezantimin e qeverise se re, para don lales.
  Ne vilen e tij , asgje nuk eshte marre ne shqiperi. Eshte e tera beton, i gjithi i ardhir nga Italia.
  Mqse e hapi kete teme, le te lehoj nje grup ta shikoj shpine nga brenda si eshte tamam.
  Eshte vetem lluks.
  Ato fotot e Ermalit , te fshij bythen e Frangajt, se tjeter njeri nuk genjen dot.
  Ik sa nuk eshte vone.

  1. Qe Vila e Edvin Rames nuk ka asgje te marre nga Shqiperia,ka nje domethenie te madhe,
   sepse tregon se sa shqiptare ai eshte.Shiko Vilen e piktorit(piktor,jo zhgarravites si Rama)
   Alush Shima ne Petrele,me gure dhe karakter shqiptare,qe te kuptosh diferencat ndermjet
   nje artisti te vertete dhe nje diletanti.
   Kerko,Alush Shima (Video 30 minuta)

 2. “Takimi i qeverisë po zhvillohet me dyer të mbyllura”?!!!
  Keshtu i zhvillojn takimet edhe organizatat mafioze.

 3. Vazhdon akoma me te njejtat skema idiote.
  5 vjet te shkuara dem. Asgje, vetem propogande, fasade e show i rradhes.
  Nje njeri qe ne vend te ulet e punoj , te bej dicka konkrete, ngeli neper panele, neper televizione , rrjete sociale. Nuk hap dot tv.
  Krekoset si gagarel, se fundmi nuk di ca flet.

 4. Zigur dhe ti kari i paemer qe komenton si antar i byrose PD ai me ju tall karet nuk i leni gje pa i pare rames dhe pastaj i bini me dore,zigur kalo nga dita,tema etj,e ke filluar vrullshem vitin o kopil ferrash

  1. Je pa indetitet,je kopil ferre?Eshte problemi yt.
   Megjithate,te lumt per sinqeritetin,qe e pranon edhe vete se je kopil ferrash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *