• |
ide | kryesore

VIDEO/ Reportazh i ZDF: Çfarë po ndodh me studentët në Shqipëri

Lajme, Të fundit

Televizioni gjerman ZDF në edicionin e tij qendror ka pasqyruar protestën e studentëve në Tiranë. Një një reportazh që ZDF i ka kushtuar kësaj proteste flasin studentë dhe analistë. Ata tregojnë situatën në të cilën ndodhet arsimi i lartë në Shqipëri. Televizioni i njohur gjerman sjell pamje nga protesta para kryeministrisë. Një nga studentët që ka shoqëruar gazetarët tregohen kushtet e këqija të konvikteve në Shqipëri. Kronikën për protestën e studentëve e shikoni tek minuta e 10:50.

ZDF protesta student on Vidnews.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu