• |
ide | kryesore

Ahmeti: Gjobat do të shoqërohen me fotografi dhe argument

Lajme, Të fundit

Shefi i Komisariatit të Policisë Rrugore në Tiranë, Erjon Ahmeti ka qenë i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24.  Ahmeti ka treguar se gjoba ndaj drejtuesve të automjeteve do të bashkëshoqërohet me foto dhe argument.


“Bashkëlidhur me gjobën kundravajtjes, do të vijë edhe një foto në adresë të qytetarit. Fleta e gjobës do jetë me foto dhe e argumentuar. Mënyra e kontrollit të tanishëm është një risi në këtë pjesë”.


6 Comments

  1. Me fal por,shteti yne eshte shume i fuQISHEM…!?
   Pastaj ku do te justifikohen (shperlahen) parate e gjob-kanab-hajduterise te kryek…it shQIRpetare🤷🏼‍♂️!!??

 1. Modeli me fotografim i shkeljes eshte europian. Po ky Hale shteti qe ven tabela 30-50 km ne autostrade, ne nje kohe qe te myslym shyri ecja me 40 apo 60 km ne ore eshte e zakonshme. Cohet fiku i bashkise ne rrug me 4 korsi ven stampa 10 miljonshe e tabela 30 km/ore? E sheh edhe ai mzati i Kamzes e ban edhe ai kufizim shpejtsie 30 km/ore ne dalje te Kamzes. Lejfen, Lejfen, Lejfen

 2. Kete robin me kapele ka kohe qe e heton nje kompani private per pislluqet qe u ka bere atyre. Deri tani ja kane bere dosjen mal.

 3. Duhet hequr dore nga plani gjobave. Jane bere policet si kerpudha pas shiut. Me pallaske ne dore, ne cdo kryqezim.
  Nuk ka kuptim kjo prezence e shtuar.
  Urdheri ministrit ishte qe te pastroheshin rruget , nga policat statik, dhe postoblloqet rutine. As 48 ore nuk zgjati. Rruget jane serish plot. Besoj se behet per te mbledhur sa me shume leke. Nuk ka gje me absurde dhe te shemtuar. Jemi bere si vend i sapo dale nga lufta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu