• |
ide | kryesore

Para Vettingut sot prokurorja Alma Muça, u pezullua nga Adriatik Llalla në 2017-n

Lajme, Të fundit

Alma Muça, prokurore në Prokurorinë e Përgjithshme, do të njihet sot me rezultatet e verifikimit për ligjshmërinë e pasurisë, pastërtinë e figurës dhe aftësitë profesionale para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.


Trupa gjykuese që po shqyrton dosjen e prokurores përbëhet nga Suela Zhegu, Brunilda Bekteshi dhe Valbona Sanxhaktari.


Për shkak të një qëndrimi të dyshimtë që ka mbajtur në Gjykatën e Lartë, ku po shqyrtohej rekursi për një ngjarje të rëndë në Vlorë, ndodhur në vitin 2015, ku kanë mbetur të vdekur 3 persona pas një konflikti të armatosur, në shkurt të vitit 2017, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, e pezulloi dhe nisi hetimin ndaj prokurores Alma Muça.


2 Comments

  1. mos vall agjenturat qe kan kapur pushtetet ekonomin ne gjitha menyra mos vadh duan te kapin dhe prokororin permes minoriteteve per te luftuar shqiptaret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.