• |
ide | kryesore

Publikohet dokumentari mbi abuzimet seksuale të Michael Jackson me fëmijët

Paparazzi, Slider

Në 10 vjetorin e vdekjes së yllit të popit një dokumentar do të publikohet ku shfaqen akuzat për abuzim seksual ndaj fëmijëve. “Të largohesh nga askund” ky është titulli i dokumentarit që do të shfaqet në Sundance Festival 2019. Producent është Dan Reed ish-autori i dokumentarëve si “Gjuetarët e Pedofilëve dhe “Tre ditët e terrorit” mbi sulmet e Charli Hebdo.


Sipas revistës “Rolling Stone” që citon disa skena të produksionit shprehet se  Michael Jackson nisi një lidhje të gjatë me dy fëmijë 7 dhe 10 vjeç dhe me familjet e tyre. Tashmë ato janë tek të 30-tat dhe tregojnë historinë se si Jackson ka abuzuar seksualisht me to dhe si kanë mundur të jetojnë me ato kujtime vite më vonë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.