• |
ide | kryesore

‘Cakaj’, PD-LSI kërkojnë Komision Hetimor për DSIK

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë mbështetur Presidentin Ilir Meta për ngritjen e një Komisioni Hetimor për veprimtarin e DSIK, në rastin e pajisjes me çertifikatë sigurie të Gent Cakajt, i propozuar nga kryeministri për ministër të Jashtëm.

Dy grupet parlamentare të opozitës i janë drejtuar Kuvendit me një kërkesë për ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar.

Kërkesa bëhet për të kontrolluar ligjshmërinë e veprimeve të institucioneve shtetërore për rastin e shkeljes së ligjit nga DSIK.

Kërkesa e opozitës për komision hetimor merr shkas nga informacionet zyrtare të paraqitura në dekretin e Presidentit për refuzimin e dekretimit të Genti Cakaj si Ministër i Jashtëm

1 Comment

  1. Hetim hetimor, eshte plotesisht e drejte mbi bazen e shkeljes qe ka bere DSIK,, dhe nese ka( por drejtesi tek ne aska, e as do kete)qe e drejta e shikuar e vertetuar nga opozita te kete fituar me kete drejtesi te sqetulles se banditit. Ketu nuk ka shtet, sepse qe te dale puna e shtetit duhet qe drejtesia te zbatoi kushtetuten. Ketu po shohim se si eshte e po shkon ligjeshmeria, ne dore te kujt po i lihet, e se kush e ka rrembyer,,,keshtu qe,,,,vetem, e vetem shporria e qelbesirave do mund te pastroi kete vend e pushtet nga keto banda qe i kane marre frymen ketij populli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu