• |
ide | kryesore

Debati për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Çertifikatën e mori sipas ligjit, ai është i parrezikshëm

Lajme, Të fundit

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar thotë se Gent Cakaj është pajisur me çertifikatë sigurie në përputhje të plotë me kërkesat e legjislacionit në fuqi. DSIK sqaron procedurën për paisjen me certifikatë sigurie, si dhe thekson se pas verifikimeve rezultoi se Gent Cakaj ishte i parrezikshëm. Më poshtë shkresa e plotë.

©LAPSI.al


 

6 Comments

  1. Po meqë jemi tek rasti konkret pse nuk është përgjigjur dsik qe si ka mundësi një zyrtar i lartë, praktikisht zëvendësministër i jashtme post kyç ne cdo qeveri të botës, ka ushtruar këtë detyrë prej me shume se një viti pa certifikatë sigurie?

  2. roshi ,doshi,frroku e ndoka ja dhan certifikaten cakajt.rama vetem lepiu bythet e djersitura te te lartpermendurve qe shkruan certifikaten.

  3. A shkerdhat e dreqit kur ju vjen veza ne bythet ate here thone qe eshte pajisur sipas ligjit me certefikate sigurie po deri dje pse nuk e kishte certefikaten? Na e pajiskan dhe brenda dites .

  4. Kjo DSIK pse nuk informoi qe nje zv.minister nuk ka certifakaten? Cilat jane afatet ligjore dhe detytimet e DSIK per kete ceshtje??? Plaseni mrena bythqirin qe drejton DSIK se nuk ka pune fare ti pergjet presidentit ne media, kur ky i fundit as nuk i eshte drejtuar publikisht e zyrtarish. Ka shkelje ligjore vetem kjo deklarate. Prangat, prangat, prangat

  5. Qe keni te drejte , e kam te drejte ne kete gjurulldi shteti, qe ndodhin keto marifete , ndodhin vetem tek keta kuqale, sepse jane specialista, e tinezisht i sulen presidentit per qellime politike, kur ne kete rast presidenti ka plotesisht te drejte ligjore e instucionale, Andaj, sulmet e debil KM, apo pergjigje e ketij drejtori te DSIK, eshte model se si na qeverisin kodoshet, e se c;qellime kane. Keta pra jane monstrat shteterore qe ka ngritur i djallezuari KM, per qellimet e mbrapeshta te tije e sektit qe drejton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu