• |
ide | kryesore

Dimri i fundit në pushtet? Pyetja që mërziti Ramën te Çani

Lajme, Të fundit

Sa shanse ka që ky të jetë dimri i fundit në pushtet? Kjo ishte pyetja që drejtuesi i “Zonë e Lirë”, Arian Çani i drejtoi Kryeministrit Edi Rama.

“Unë nuk jam në pushtet, unë jam në detyrë. Unë jam këtu gjithnjë e më i bindur që ky llum që marrin përsipër sot të udhëheqin ofensiva si ajo e një të riu me shkëlqim, të zmbrapset. Unë personalisht jam dikush që mund të bëjë edhe gjëra të tjera. Mund të merrem me art, modë apo shkrim” – tha Rama.

“M’u duke, si kryetari opozitës” – e ndërpreu Çani.

“Unë jam opozitari më cilësor dhe protestues me studentët. Ne nuk kemi opozitë, është një fushë bosh. Kur është fushë bosh, si mund të nxjerrësh më të mirën tënde?” – tha Rama.

3 Comments

  1. Ore eshte e sigurt qe deri te te dielen Rama bie. Lajmi eshte mare nga nje burim qe perdor dhe lapsi dhe qe eshte i sigurt, nga ARI.

  2. Laro,,,,qe eshte i rene ky dihet, si nga mendera, ashtu edhe me pushtetin gjysma gjel, por qe je kaqe mufke, e xerrile pas ketij psikopati, e sektit te qelbesirave, ti, mund te jeshe nga te rrallet qe ke mbetur gdhe.

  3. Nga pergjigjja kuptohet qe qenka merzitur shume rama.edhe nje here tjeter rama talli karet me te gjithe paperjashtim ju qe nuk e kuptoni dot se ne cilen fushe ai po luan,sa ta mbeshtesin shba dhe gjermania per lojen qe ben ne mbeshtetje te politikes shba gjermani ai nuk rrezohet,prandaj tall karet me ju.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu