• |
ide | kryesore

Kërcënimi nga Rama. Çfarë loje po bën Meta?

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot Ilir Meta ka bërë një deklaratë të paprecedentë, për një president Republike, të cilën me stilin e tij hokatar, Rama e etiketoi si një vjedhje të passwordit të kompjuterit nga bashkëshortja, Monika.

Lexo më tej:

Meta godet fort Ramën: Kërcënuesi i Zaganit nuk shantazhon dot edhe Presidentin

Kreu i shtetit pretendoi se është kërcënuar nga kryeministri me të njëjtin stil të njohur që ai ka përdorur edhe kundër komisarëve të policisë, gazetarëve, gjyqtarëve apo profesorëve. E vetmja gjë që nuk tregonte Meta ishte së për çfarë, si dhe ku ishte kërcënuar. Duke u nisur edhe nga fakti se jo me larg se dje edhe letra e hapur e Baton Haxhiut u quajt si një kërcënim ndaj presidentint nga media pranë tij, serioziteti i këtij alarmi të dytë ngjan tejet minimal. Pa treguar faktet konkrete për të cilën ka bërë deklaratë në publik duket sikur është Ilir Meta ai që shantazhon. Sepse në raste të tilla njerzve nuk mund ti flitet me gjuhë të koduar. Presidenti ose duhet të denoncojë kërcënimin dhe kërcënuesin, ose bën mirë të heshtë. Sepse bubullimat për një denoncim pa fakt e humbasin kollaj seriozitetin.

Lapsi.al

9 Comments

 1. Po cfar loje po luan? ate qe ka ber gjithmon. lojen e pazarxhiut ordiner, 7% ketu e 7% atje, me bllok ne dore. Flet me kode sikur te ishte Toto Riina e jo presidenti i vendit. TURP

 2. Letra e serbit baton a nuk është punë e edvinit, apo kërcënim quani kur ti drejtojnë armën.

  Normalisht ajo letër dhe çfarë tha edvini në takim me ambasadorët janë jo vetëm kërcënim, por edh poshtërim për të gjithë kombin shqiptar.

   1. i pa emer e qe han mut dit e nat e nuk i mbushet barku nuk kam par ne bot.mut stalini,mut titoje,mut mao lu ce duni,mut spiro koleke,mut kristaq rame,mut mehmeti,mut ramizi ,mut ruqi dhe prap i pa ngopur.75 vite o qyqar.

    1. ik ore diare mendore. psikopat. na duhet me duru dhe loqe si puna jote tani. ik ore ndotes i rrjeteve sociale. ti ke rrjedhur po se di se ta dinte budallai qe ishte budalla nuk do ishte me budalla. ik se je ber me keq se Sala e Cim Peka te marr se bashku. ik kurohu rrot kari.

    2. ca ke o k…ari. u merzite se te shan ilir meten. mbaje e ta gezosh, ka per te cuar nga fitorja ne fitorje me bllok ne dore.

 3. ik ore diare mendore. psikopat. na duhet me duru dhe loqe si puna jote tani. ik ore ndotes i rrjeteve sociale. ti ke rrjedhur po se di se ta dinte budallai qe ishte budalla nuk do ishte me budalla. ik se je ber me keq se Sala e Cim Peka te marr se bashku. ik kurohu rrot kari.

  1. Ky i pameri me siper duhet te jete kryedoçi rrama. Ky bastard nuk ben pune tjeter perveç se vjedh tradheton interesat shqiptare, shan te gjithe si nje jevg i brrakes ( i kekoj falje atyre por nuk gjej fjale tjeter) sikur vetem ky hale eshte me i miri mut i mundeshem, por mut gjithsesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu