• |
ide | kryesore

Modeli i këpucëve 60 vjeçare të Channel më i lakmuari nga femrat

Stil

Pavarësisht faktit se këpucët ikonike me dy ngjyra Chanel janë projektuar 60 vjet më parë, ato janë ende një nga modelet më të lakmueshme të këpucëve për femra.

Çdo sezon ky model me dy ngjyra ka një përsëritje të re që shitet menjëherë.

Por çfarë i bën kaq popullore këto këpucë?

Dizenjuar në vitin 1957 nga Coco Chanel, këpucët me dy ngjyra, të cilat fillimisht kishin për qëllim të imitonin këpucët e meshkujve në atë kohë u konsideruan si një stil universalisht i kënaqshëm. Falë kësaj dizenjo me një një ngjyrë ndryshe te maja e këpucës këmbët duken më të vogla dhe më të zgjatura ndaj femrat vazhdojnë të “vdesin” për këtë model.

  

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu