• |
ide | kryesore

Provat e dhunës së policisë mbi studentët e ekonomikut (foto/video)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e shtetit ka ushtruar dhunë tek Fakulteti Ekonomik, aty ku janë mbledhur një grup studentësh që duan të ngujohen në godinë në shenjë revolte.

Ashtu sikurse duket dhe në foton sipër, “një polic ka qëlluar një student, duke e plagosur lehtë” ndërsa videot tregojne perplasje te shumta që dëshmojnë se policia ka shkelur ligjin duke hyrë brenda teritorit të një fakulteti.

Një  tjetër video e publikuar në mediat sociale tregon se janë 8 patrulla police të parkuara në rrugën afër godinës së fukultetit.

Studentët deklarojnë se po dhunohen dhe po nxirren me forcë nga Policia. “Po na dhunojnë, po na nxjerrin me forcë nga fakulteti”, thanë studentët.

“Halabakë me uniformë policësh janë futur përdhunisht në mjediset e dy fakulteteve duke vënë dorë mbi studentët. Impotenca e Ramës po shfrehet në dhunë” deklaroi aktivisti i levizjes për universitetin Arlind Qori.

LAPSI.AL

4 Comments

  1. Na rrufsh sumen: o ti, gjoja kundershtar i kryedoçit, o bushtat qe nuk publikon komentet kunder qeverise se mutit! E di qe edhe kete nuk e publikon, por eshte per “sherbim te berendeshem” siç shprehej gjyshi ut ne urdherat qe i jepte qeneve qe kesh perrreth! Tung o trung!

  2. mir jua ben dhjerja e stalinit rama,pasi ket nuk jan student por lesh te freshit,e bij te pjerdhin ndreut.qfar lesh student kur nuk heq me dhun nji qelb si rama.

  3. Si nuk e kapet 1 kriminel prej leckash, po vetem studente e hallexhinj. Tufe legenash jeni o policia e shtetit hahah ju qifsha ropt e shpis nga shefat e deri te rojet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu