• |
ide | kryesore

Rama në delir: Kryeministër si unë vetëm në botën tjetër do gjeni

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama, ka prezantuar sot platformën për punësimin e studentëve ekselentë, ku u ka bërë thirrje të gjithë studentëve që kanë bllokuar hyrjet e fakulteteve. Rama tha se the studentët nuk dalin dot më tek Kryeministria se nuk kanë forcën e numrave.

“Si mund të arrijë puna që një grup njerëzish nuk dalin më te Kryeministria se nuk kanë forcën për të treguar që janë shumë, pengojnë të tjerët që të bëjnë mësim? Unë mund të jem një tek pullë, se kjo është demokracia, unë jam një që dua mësim, kam paguar paratë, nuk më intereson as protesta, por vetëm të marr mësim, pedagogu ka të drejtë të më japë vetëm mua mësim, e rrugën deri te banka nuk ka pse të ma pengojë çeta, nuk ka pse të më pengojë, se kërkojnë gjëra që nuk kanë për t’u bërë kurrë. Dhe i kanë vënë emrin studentë, studentët duan kështu, duan ashtu. Kërkojnë të njëjtën gjë për masterin, nuk bëhet, nuk bëhet, kemi bërë përjashtim për 9 e dhjeta, kaq, masteri nuk është detyrim i shoqërisë për të paguar për ty”, u shpreh Rama.


Më tej në delir Rama u tha studentëve se një kryeministër që u përgjigjet secilit nuk do ta gjenin më vetëm në botën tjetër.

“Pastaj kur të iki unë, do flasim prapë, mos kini merak. Do ta gjeni kryeministrin që ju bën Instastory dhe ju kthen përgjigje në çdo mesazh, do ta gjeni në botën tjetër. Ky është rezultat i punës sime si protestues, jo i protestës tuaj, se këtë nuk e kishit fare”, tha Rama.

15 Comments

 1. Mbajeni,,,,se ra,. … A eshte ne vehte ky monologist, i rrjedhur e megalloman? Ka ardhur momenti qe duhet te ruhet se mona vrase ndonjerin, apo mos vrase vehten, sepse po shihet qe semundjet qe e kane kapitur poe bejne ne cdo dite me idit, andaj Mbajeni se u iku.

 2. Ti more bandit ke shkuar në botën tjeter prej kohesh, qëkur perëndia te mori mend dhe dole lakuriq e me thonj te paprere. Tashmë ka mbetur të të marrë vetëm shpirtin që edhe si numër të jesh matanë.. …

 3. O Qelbesire. Ti je ai pleh qe dorezove/dhurove Rrugen e Kombit tek privatet.
  As Turqit nuk arriten ti ndajne shqiptaret per se gjalli duke i vene traun me pagese, tek dera e shtepise.
  O Qelbesire. Edhe sa koncesione do japesh per rrjepjen financiare te Shqiptareve.
  Sa e gjete Borxhin Publik dhe sa e ke cuar ate, pa autorizimin e Shqiptareve?
  E shpopullove Shqiperine. Kjo eshte arritja jote.

 4. ka faj berisha qe tentoi qe ju gjallesave nji qelizore te ju bej njerz ne vitin 1992.nuk pati sukses i shkreti se kafshet njiqelizire nuk u ndan kurr nga muti i qenefit negjmije qe kishin mbushur lenini,stalini dhe tash vuqiq e putini.keta dojn te njejtin ushqim qe nga zanafilla ,pra vetem mut stalini,ebveri,kristaqi apo edvini.
  berish si mjek e din ,pse tentove ti ben njeqelizoret njerz,me drita,rrug,shkolla,ujsjelles,internet kur keta kan merak negjmije qenef.

 5. Ky eshte si kapelja e zhulte dhe e qelbur qe ka ky popull mbi koke, e nuk poia shqyen akoma kete menxyre te komunikuari ketij bastardi. A jemi ne ne ate shtrese sa nje i cmendur te beje gjithecka me vepra e fjale, e qe te mos na ndihet zeri ne batakun qe e ka hedhur popullin ky mjeran psikopat? Deri kure do lihet qe te na lehe e kafshoi ky kafshe me fytyre njeriu? Ka ne shprese,,,,,atehere kur vuajtja, e thika e ketij barbari te ju shkoi ne kocke, por mbase der atehere mund te jete vone, sepse jua ka shterrur energjite, ju ka turbulluar me kllounatat e fabulat e mashtrimet, e keshtu ndofta pa dashur do therrisni” _ Rrofte diktatori.

 6. Ky eshte si kapelja e zhulte dhe e qelbur qe ka ky popull mbi koke, e nuk poia shqyen akoma kete menxyre te komunikuari ketij bastardi. A jemi ne ne ate shtrese sa nje i cmendur te beje gjithecka me vepra e fjale, e qe te mos na ndihet zeri ne batakun qe e ka hedhur popullin ky mjeran psikopat? Deri kure do lihet qe te na lehe e kafshoi ky kafshe me fytyre njeriu? Ka ne shprese,,,,,atehere kur vuajtja, e thika e ketij barbari te ju shkoi ne kocke, por mbase der atehere mund te jete vone, sepse jua ka shterrur energjite, ju ka turbulluar me kllounatat e fabulat e mashtrimet, e keshtu ndofta pa dashur do therrisni” _ Rrofte diktatori.

 7. E tepert z. Rama kjo deklarate. Dil nga deliri dhe kupto realitetin. Se pastaj do e marrim “seriozisht” elisen qe dukej si ne boten e cudirave, kur te krahasonte ty, me Skenderbeun.

 8. Derisa ne e leme qe ai te jete KM akoma , ka shume te drejte.
  Ne fakt eshte KM me i keq qe Shqiperia ka patur ndonjehere.
  Por megjithate eshte nje e vertete qe ka njerez qe akoma votojne per te.
  Per nje person te menderosht te shendoshe eshte nje dukuri absurde, por fatkeqesisht e vertete.
  Duhet ta pranojme se nje pjese e mire e popullates ne shqiperi kane probleme mendore sepse ndryshe nuk mund ta linim akoma te vendoste per ne, te shperdoronte taksat tona… , te tallej me ne nje person i tille bashke me grupin e tij, dashekeqe, hajdute ordinere dhe te pangopur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu