• |
ide | kryesore

Ramës i ka ikur truri me bllokimin e Metës. Çani i fut kunjën: “s’të kam para kurrë kaq të nxehur”

Arkiva, Të fundit

Edi Rama ka folur për rreth 45 minuata plot temp dhe nerv kundër Ilir Metës që i bllokoi emërimin e ministrit të tij të jashtëm Gent Cakaj. Rama ka fyer, i ka thënë i paditur presidentit dhe i ka përmendur hallet që ai ka. Dukej edhe në fytyrë, siç vërehet në fotot më lart se Rama qe i nevrikosur dhe nuk e ka kapërcyer dot bllokimin. Ai që zakonisht shndërrohet në klloun duke bërë humor në çdo studio televizive, sa herë që Arian Çani bënte ndonjë batutë ia kthente: “Eshtë ështje serioze kjo Çani, duhet të flasim seriozisht”.

Të gjithë ata që e kanë parë me vëmendje nuk e kanë pasur të vështirë të dallojnë nervozizmin e kryeministrit tek Zonë e Lirë megjithëse ai arriti ti shmangë krizat mungesës së frymëmarrjes që ka shfaqur në ditët e tij më të këqia.

©Lapsi.al

14 Comments

 1. Po shurren si e beri te kuqe apo te verdhe,iu derdh pak ne breke por Lapsi e vuri re dhe nuk po e poston sepse nuk ka te beje me levizjen koperativiste qe ka vershuar neper rruge.

 2. Shajeni peshtyjeni mbyteni. Po dicka duhet tia pranojm. Kur e degjon Ramen, te mbush mendjen. Po degjoja mbrem Bashen, mundohesha ta kuptoja po ishte e pa mundur, nuk kthente nje pergjigje te drejt per drejt. Gjatoshi per kete pjes eshte me i kuptushem, eshte disa nivele me lart.

  1. live-u derdhe ti ne brek nda bytha se rama ter i droguar ishte.dhjerje stalini jeni ju te ridhjerjes nga vuqiq e putin apo eterit biologjik tuaj.

   1. Pse te dieg o .ari. Te verteten po thot. Luli i bie nga kina dhe nuk mbrin kurr. Rama ne kete sport, e le cunin e tyteti te ura.

 3. Qenkan vershuar larvat e Rilindjes per te na simpatizuar Ramen…Ju erdhi me urdher…se para nuk ka me , i vodhi te gjitha Ceti!!!

 4. Ky duhet te beje patjeter nje psikoterapi,se i eshte thare truri nga droga.Deliranti medon se ka gjithmone te
  drejte,sepse eshte Kryeminister.Kllouni Rama flet “seriozisht” me Çanin per mosmarrveshjet institucionale!
  E pyeten Ramen,se cili ishte Libri qe kishte lexuar tani vone.Nuk me kujtohet tha Rama.

 5. Kur ju ze gjumi, nuk je ne gjendje te kuptosh as RAMEN, e as LULIN, por nuk din se ku je vete. Njerezve qe u pelqejne genjeshtrat e mashtrimet, i kuptojne e kenaqen, e biles flene rehate, kur u thohet troc, qe psikopati qeverise eshte turbulluar e sfazuar, u duket e pa kuptueshme,,,nejse, pune e tyre.POr ndryshimin mendor te ketij qe ka rreshqitur a nuk ju a shikon syri, e mendja?Ky KM eshte jashte cdo komunikimi si i pari i vendit, eshte bere loloja i vendit, apo si ish nje ne koherat e hereshme qe i thonin,,,RRRRRRotalija,,,edhe ky eshte mo tamo , e ne mos qofte geni i tije.Ky eshte disfasisti me i kapitulluar nga te tere KM qe kane qene ne kete vend eshte bere me keq nga TAO,,,TAO i kuqaleve, me gjithese edhe vete , dhe shpura e ketij qe e ndjek jane nga ai gen i qelbesirave.

 6. Kur ju ze gjumi, nuk je ne gjendje te kuptosh as RAMEN, e as LULIN, por nuk din se ku je vete. Njerezve qe u pelqejne genjeshtrat e mashtrimet, i kuptojne e kenaqen, e biles flene rehate, kur u thohet troc, qe psikopati qeverise eshte turbulluar e sfazuar, u duket e pa kuptueshme,,,nejse, pune e tyre.POr ndryshimin mendor te ketij qe ka rreshqitur a nuk ju a shikon syri, e mendja?Ky KM eshte jashte cdo komunikimi si i pari i vendit, eshte bere loloja i vendit, apo si ish nje ne koherat e hereshme qe i thonin,,,RRRRRRotalija,,,edhe ky eshte mo tamo , e ne mos qofte geni i tije.Ky eshte disfasisti me i kapitulluar nga te tere KM qe kane qene ne kete vend eshte bere me keq nga TAO,,,TAO i kuqaleve, me gjithese edhe vete , dhe shpura e ketij qe e ndjek jane nga ai gen i qelbesirave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu