• |
ide | kryesore

Studentët e senatit të UT kërkesë kryeministrit: Largoni nga Universiteti forcat policore

Lajme, Të fundit

Studentët e senatit të Universitetit të Tiranës i kanë dërguar dy kërkesa kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi dhe disa prej dekanëve të fakulteteve të Tiranës.

Studentët kanë denoncuar uzurpimin e ambienteve të Universitetit nga forcat e policisë.


Ata kërkojnë të jepet urdhër për largimin e forcave të policisë nga ambientet e fakulteteve.

Të vendoset para përgjegjësisë çdo polic që ka ushtruar dhunë ndaj studentëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu