• |
ide | kryesore

Vetvendosje rreshtohet kundër Ramës, mbron Ditmir Bushatin

Arkiva, Të fundit

Lëvizja Vetvendosja e Albin Kurtit të cilën dikur Edi Rama e ka quajtur një vlerë të politikës shqiptare me sa duket i ka prerë përfundimisht marëdhëniet me të. Pika që ka derdhur gotën gjendet në bashkimin e Ramës me planin e Vuçiçit dhe Thaçit për coptimin e Kosovës i ciili së fundi bëri viktimë edhe ministrin e jashtëm Ditmir Bushati. Pikërisht për këtë Vetvendosja ka bërë një deklaratë me 7 pyetje për kryeministrin e Shqipërisë ku ndër të tjera kërkon:

A e di gjë pse 23 anëtarë të kryesisë së PS dhe 73 deputetë të PS + qindra kryetarë degësh, nëndegësh dhe mijëra bashkëpunëtorë profesionalë socialistë nuk dalin të reagojnë por del Baton Haxhiu?


Pse je kaq i sigurtë në personazhe të errët si Hashim Thaçi dhe Baton Haxhiu dhe vë në dyshim ministrin dhe anëtarin e kryesisë së PS, z. Ditmir Bushati?

3. Nëse ka diçka të papranueshme në Ministrin e jashtëm aktual a mund t’ia tregosh të gjithë shqiptarëve, me këtë rast dhe socialistëve anëtarë, simpatizantë dhe votues ?

Natyrish nuk ka gjasë që Rama të përgjigjet për këto pyetje por dalja publikisht e Vetëvendosjes në krah të bushatit dhe kundër Ramës tregon me sa duket prishjen përfundimtare të kryeministrit me liderin parimor dhe patriot të Kosovës, Albin Kurtin.

©Lapsi.al

3 Comments

  1. Ne fakt Albin Kurti i ka mbyllur marredheniet me Ramen me heret. Kur plasi skandali i ndarjes se Kosoves, Kurti gjeti ne Tirane vetem mbeshtetje nga Berisha, ku dolen sebashku perballe gazetareve me te njejtat fjale!!! Ramen sot e mbrojne vetem rilindaxhinjte sebashku me sharesit me pagese qe ndotin internetin me komente gjysmake

  2. kurse un mendoj se si rama,si kurti si thaqi nje GRUP KRYMBA QENEFI KOMUNIST KU KA DHJER STALINI dhe nga kjo dhjerje jan lindur keta KRYMBA
    dihet boterisht se ne fund komunistet i nxjerrin syt njeri tjetrit..

  3. Po te deshiroje Rama mund te behet edhe vete minister i jashtem ( shiko rastin e Tsipras ne greqi) , por ktu qeshtja eshte se Bushati hiqet me urdher te Erdoganit ( si gylenist) dhe vihet nje qe eshte i formuar nga bursat e Soros (armik i Metes e Berishes), po ai Soros qe beri Linda Ramen presidente te Fondacionit Shoqeri e hapur. Un dyshoj qe vete Soros humbet kohe me katundin tone, por paranoja e Metes ska kufi meqe i ka duart me gjak&m..t

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu