• |
ide | kryesore

Basha: Po bëhet gati ritenderimi i projektit të Unazës, përfituesi Edi Rama

Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-se Lulzim Basha doli sot në një deklaratë për median ku shtoi se po përgatitet ritenderimi i pjesës së ndërtimit të unazës së re në Tiranë, tenderi i fituar i së cilës u anuluan dhe për këtë çështje ka nisur një hetim i prokurorisë.

“Po përgatitet përfundimi i ritenderimit i pjesës së kapur në flagrancë. Është përgatitur dhe rimanipulimi i këtij loti. Ky tender duhet të anulohet i tëri. Kam emrin kush është përfituesi. Edvin Kristaq Rama, cili do të jetë biznesmeni i radhës, nuk besoj se do e mbajë të fshehtë gjatë. Protesta do na shohë në krah dhe në krye”, tha Basha.

7 Comments

 1. Akoma pa u vene para pergjegjesise, personat pergjegjes, per shpalljen fituese te nje loti plot 18 milion euro, mbreti po ben prape tender. Dmth po e ben prape Afrim Qendro, Edi Rama. Nje skeme e paster dhe e trashe korrupsioni, dhe prokuroria vazhdon hetimet. Akoma nuk ka nje pergjegjes.
  Dhe ska si te kete. Mbretin nuk e prek dot njeri. Eshte i vetmi mbret , qe jeton me leket e gruas.
  Tek hetimet e prokurorise ka nje problem.
  Nuk gjejne dot” administratorin” 26 vjecar dhe per rrjedhoje kane ngecur hetimet.
  Prokuroria shpreh shqetsimin dhe habine, si nuk gjendet ky recepsionisti.
  E gjitha kjo ka krijuar problem te madh per prokurorine. A thua se eshte ai pergjegjesi.
  Shqiperi hesapi. Kapet banda me presh ne dore, dhe si hyn gjembe ne kembe.
  Alibaba serish kryeminister. Ben moral, dhe jeta vazhdon……
  Nuk di si mund te hiqet vemendja nga ky megaskandal financiar, i cili eshte vetem nje rast, dhe nje shume marramendese, per ekonomine e ketij vendi.

 2. Lufte per tenderat midis kryehajduteve te shqiperise. Kaq e eger eshte lufta sa qe ne mirekuptim me qeverine, u fallsifiku dhe firma e politikanit amerikan
  Ne varje me litar do shkojn keta bandit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu