• |
ide | kryesore

Terror në familjen e biznesmenit, i rrëmbejnë djalin dhe 10 mijë €

Lajme, Të fundit

Persona të paidentifikuar dhe me maska në kokë kanë grabitur një biznesmen në Shkozet të Durrësit, ndërsa nga të dhënat e para thuhet se vlera e grabitur është rreth 10 mijë euro. Grabitësit nën presionin e armëve mësohet se e kanë pritur në hyrje të shtëpisë biznesmenin që operonte prej vitesh në fushën e inerteve. Autorët  kanë lidhur familjarët brenda në shtëpi dhe aty kanë marrë sasinë e eurove dhe janë larguar. Në ikje e sipër, grabitësit kanë marrë me vete edhe djalin e familjes, por e lanë të lirë disa kilometra më tutje. Policia tha se ka ngritur postblloqe në zonën e Shijakut për të kapur autorët.

 


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu