• |
ide | kryesore

Pamje të rënda/ Një i pastrehë vdes para QSUT-së (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa denoncoi vdekjen në të ftohtë të një personi të pastrehë. I braktisuri i sëmurë ka ndërruar jetë në Tiranë përballë QSUT-së. Sipas saj, Hasan Hykja, 68 vjeç, u nda nga jeta në të ftohtë pasi qendrat sociale nuk e pranonin sepse kishte këmbën e sëmure diabetike.

“Një tmerr i vërtetë, që nuk duhet ta përjetojë asnjë kafshë e jo më një njeri. Propagandë e bukur në TV me qendra sociale duke kërcyer e dhënë ushqim për festat nga mashtruesi Veliaj ndërkohë që njerëzit që kanë nevojë të strehohen në këto ditë të ftohta dimri vdesin rrugëve.

Del e thotë që i ka marrë masat për të pastrehët në këto ditë dimri. Mashtrime si zakonisht, por këto janë lloji që të merr jetën. Vdekjet në ndërgjegjen e Veliajt nuk janë të pakta, por e gjithë çështja është ka apo jo ndërgjegje ky njeri!!!” – shkruan Zhupa. ©LAPSI.al

5 Comments

 1. Nje bushter e vertete eshte kjo ina flet per vdekje te nje njeri te pastrehe kur ky jeton ne kushte shume te veshtira,por kjo bushtra duhet te flase si saliu dhe luli qe vetem shpifin duke bere fushate me vdekjen,ty rafte ne koke vdekja moj bushtra e lulit e saliut.shko moj bushter gjej ndonje djale dhe bej qej se jeta eshte e shkurter,ose ftoi skifterat per nje Orgji shembullore me ty.

 2. Turp per ket buce ,me dimrin vine dhe viktimat moj ndyresire ca nga alkoholi qe duan te ngrohen dhe ca nga semundjet .Ne Gjermani moj bushter vdesin me dhjetra si Berlini ku shteti dhe urbanet i ka hapur moj baxhelle dhe prape vdesin por askush sben politike me te vdekur moj e lindur kurve

 3. Turp t’ju vije juve qe merreni me nje bushter dhe jo me realitetin, o qelbesira partiake, ore militante te semure qe edhe motrat edhe grate i coni ne flijim vetem mos ju shahet kryetari dhe partia, ju jeni anti shqipetare dhe si te tille nje dite do te ndeshkoheni. Turp tju vije ! Njerez pa shpirt.

 4. Po kudo vdesin te pastrehe por Jo te pastrehe diabetike me kembet ashtu…. Dhe kur gjendet prane QSUT per derman dhe e kane nxjerri jashte…
  Kjo s, ben vaki o rilindoqorre
  —Sherbim shendetsor falas!!!

  Ky vajtimi eshte po aq I ndyre, OK.

  Kur se qo vajtojca siguron jeten gjithë Vitin per ket vajtim, kuptojani Hallin.

 5. Po bushtra lalMortje ‘mbjell e shkul peme’ a thu Mejton naj zgjidhje pervec qe KY I ziu te kish mbjelle naj fik te kish Bo Shpëtim& prokopi,
  a xheba?

  Bejeni kart online ket mort
  (per virtutet e lartme te Parise) ,
  Miq.
  SI edhe per Ne delet e FermesKafsheve
  (kështu e pesojme ne cdo ditë)

  LIRIa nuk dhurohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu