• |
ide | kryesore

Rama ashpërson gjuhën ndaj Metës: Mos prisni të merrem me një pengmarrës…

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për debatin që ka lindur me kreun e shtetit, Ilir Meta.

Rama në një status në Twitter e ka quajtur Metën si “pengmarrës të Kushtetutës”.


“Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur në çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave👎

Gjykata e re Kushtetuese do t’i japë fund kësaj maskarade, ndërsa vëmendja jonë do jetë e gjitha tek njerëzit e zero tek çizmet👎”, shkruan Rama.

8 Comments

  1. dhjerja e stalinit qe se bashku me dhjerjet tjera komuniste staliniste kan marr peng ket vend te bekuar qe nga viti 1041 guxon edhe te flas.ishin kristaq rama,spiro koleka,gjelil gjoni,beqir balluku,hamit beqja etj dhe tash bijet e tyre edvin dhjerja,ilir gjoni,ilir beqja kan marr peng popullin.

  2. Lere qenin like te lehi vet dhe duke e ndihmuar fariu peka lesi se keta dhe lehin fort neper halet e portaleve te tyre

  3. Fakti qe insistohet kaq shime ne kete emer, tregon qe zgjedhje e tij per kete pozicion, nuk eshte se eshte i lexuar apo ekselent.
    Diku tjeter fle lepuri. Nuk kam asnje konsiderate per Meten. Eshte nje megahajdut dhe nuk ka lidhje me pozicionin e punes qe mban.
    Por ne kete rast jam me te, se ja theu turinjte nje hajduti, qe dhe pse me i ri se ai ne politike, po ja kalon ne pasurite e vjedhura.

  4. Ky kurva rama po ben shume zhurme dhe shperqendime qe te largoje vemendjen nga pislleqet e tij te djallezuar

  5. Qe kur Nazarkot e Meron ma bere burre te mire, dukesh qe karepsjen sta heq as gezimi i nje femije qe e ke me shpatullat e tua. Te krruash bythen me burra te vertete, mbase hajdut sic e thua ti, e te me lavderosh Mero Bazen qe te beri Gregorin te futej poshte krevatit duke qare… ? Paç hijen tende. Edhe hirrë gjize nuk mund te te quash ty , se edhe hirra eshte e perdorshme

  6. Ku psikopat ka marre peng tere pushtetet dhe mbare vendin, na shitet si qelibar, ky mafiz idale boje tashme. Je ti, o Rama, ti je krye banditi, e hajduti qe fshihesh pas hajduteve, ti je edhe anti kombetar ore maskara, sepse me veprimin qe deshe, apo kerko te besh ne ministrine e jashteme, tregon se je sabotatori me kriminel i interesave kombetare, e kete e ben se ti rrugac i politikes, je vegel e spiun i sorosit bashke me gruan e njezete. Te shpelau konsumimi, e te dolen lakrat e felliqura te hipokrizise sate, c;fare do qe te besh, e ben per inerci, pa per largpamesi ne rrugen e pushtetit, te kane rene pendet. Andaj, qe edhe parashikuesit e politikes e kane thene se shume shpejt do biesh nga kali, por qe do te thyesh qafen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu