• |
ide | kryesore

Dalin përgjimet e ish-drejtorit të Burgjeve, shihni si ndan Rama vendet e punës në shtet për militantët (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Zëri i Amerikës publikon sot një pjesë të përgjimeve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda që çuan në pranga ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve Arben Çuko. “Në Shqipëri, hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për ish-drejtorin e Burgjeve, Arben Çuko ekspozojnë farsën e konkurseve publike dhe ndërhyrjet për punësime nga zyrtarë lokalë, deputetë të Partisë Socialiste dhe në një rast, edhe nga drejtoresha e kabinetit të kryeministrit, Vali Bizhga”. Materiali do të transmetohet në VOA, sonte në orën 18:00.

PJESË NGA PËRGJIMET

0672088814: O Gerti gjithçka është e bllokuar nga Kryeministri, edhe nuk e di kur do zhbllokohet. Ata janë në listë, o tani o në shtator. Këta të tjerët janë në listën e Fierit, kështu janë. Unë pres që nëse pasnesër do më pyes sa veta do fusësh, 250 nga 1 tek 250. Unë se di ça do thot ai tashi.
0692876209: E kuptoj…

0672088814: Ki parasysh se Lushnja nuk ka asnjë vend boshe. Fier ka 20 vende dhe kanë sjell 200 veta..
0692876209: E di vlla

0672088814: Testimi këtë herë u bë me 1358 veta dhe ishin të gjithë listat e partis…
0692876209: E kuptoj
0672088814: E kishin të qartë ata, hajt se po i fusim në burgje.

7 Comments

 1. Asgje e re nga Ri…vdekja. Ata kane deklaruar publikisht :
  E para eshte partia ( karigia) pastaj SHQIPERIA.
  Delet mjafton te hane pavarsisht se prodhojne qumesht te helmuar .
  Ps.
  Keta e lene ne balte LSI per punesim militantesh.

 2. Po normal qe çunat e partise do futen pse kush do futet.per te ndenjur ne pushtet edvini e fut karin ne bythen e tij po ta kishte ca me te gjate.ngrihuni o popull se po i tunden kembet ketij.vetem nje te shtyre do.

 3. Pallosha kuptojeni dhe nguliteni thell ne mendje. Dhe sot te behen zgjedhje ps del serisht e para. Nuk eshte me inat ky muhabet. Duhet te kuptoni nga momenti qe opozita nuk egziston si opsion ne mendjen e njerzve, nuk ka se si te ndryshoj pushteti.

 4. Po pse kur ishte PEDEja ne pushtet si merreshin vendet e punes me zotesi apo me partishmeri!!??bejne moral kurvat per ndershmeri,kulmi i durimit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu