• |
ide | kryesore

Meta jep përgjigje për dekretimin e Ramës si Ministër i Jashtëm: “Kushtetuta vjen e para”

Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta është pyetur nga gazetarët në lidhje me dekretimin e kryeministrit Rama si Ministër i Jashtëm.


“Kushtetuta është e para”, është përgjigjur në mënyrë të tërthortë Meta.


Parlamenti pritet të mblidhet sot në seancë të jashtëzakonshme për të votuar përbërjen e kabinetit të ri qeveritar, ndërsa me interes pritet vendimi i Presidentit, Ilir Meta  për Ministrinë e Jashtme.

Metës i është kërkuar të shprehet me dekret për shkarkimin e ministrit aktual Ditmir Bushati dhe emërimin në këtë post të kryeministrit Rama. Sipas afatit kushtetues, 7 ditor,  kreu i shtetit ka afat deri ditën e hënë, 21 janar.

3 Comments

  1. RAMA NUK LEN VEND PA E ZEN :DERI TASH ISHTE KRYEMUT TASHE E TUTJE DO TE BEHET EDHE ZAVENDES KRYEMUT E MINISTER JASHTEQITJES SE STALINIT:MJER I PA EMER DO TE NMBETET THAt.

  2. Ky likja nuk do ta dekretoje ramen,keshtu i ka thene saliu dhe vllezrit serb dhe rus,duhet te vazhdoje kjo loje e tyre me trute e metes dhe keshilltaret qe ka njeri si emiljano ka mend dhe eksperience se vjen nga kucova dhe likja e ndigjon kur ai e keshillon,spak po vjen like balili u arrestua

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu