• |
ide | kryesore

Video/ Opozita merr vendimin, Basha: Protesta deri në rrëzimin e Ramës

Lajme, Të fundit

Pas mbledhjes me partitë aleate, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka komunikuar për mediat vendimin e opozitës së bashkuar. Protesta deri në rrëzimin e Edi Ramës, tha Basha.

‘Sot të gjithë e panë se si Rama i hoqi të drejtën për të folur opozitës. Edi Rama ka tani një parlament privat për të shkatërruar interesat personale, ka ndërtuar një qeveri private për të vjedhur qytetarët. Opozita është e vendosur ti japë fund krizës ku është vendi. Prandaj ne vendosëm të udhëheqim revoltën e qytetarëve me protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës. Ditën e shtunë do të mbledhim këshillin Kombëtar për të përcaktuar ditën e nisjes së protestave popullore, po kështu do të veprojnë edhe aleatët. Ne do të bëjmë gjithçka për të larguar 1 orë e më parë Edi Ramën’, u shpreh Basha.


http://

4 Comments

  1. Ky bolja ka 4 vjet qe do te beje revolte popullore bashke me Moniken e paburre.Vetem shoku Enver jepte urdha per fitore,revolta nuk eshte djath ose sapun ,do gjoks dhe ideal qe keto opzites milioniere i mungojne ,sepse jane hajdute njelloj si Rama.Me kujtohet Berisha qe shpalli vehten president me sallen bosh te parlamentit.Jeni komplet te pabesueshem dhe bastarde.

  2. Se pari duhet rrezu ky si kryetar “opozite”!! Ky eshte sherbetor i KKK qe punojne me PPP.
    Don i madhi zot, e thyen qafen e ne vend te tije vendoset z. Alizoti.
    E vetmja shprese per te djathten

  3. Shume mire do beni ne rruge e keni vendin,por spak po vjen kesaj si do ja besh,balili u arrestua ketij cfare do ti thuash or lul.

  4. Iku rama e hengri. Po e tha basha kryeministri i republikes se re, ka mar fund ai muhabet. Prisni tani qe te bier……….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu