• |
ide | kryesore

Shtohet numri i rasteve me grip në Shqipëri, kulmi i epidemisë pritet në Shkurt

Lajme, Të fundit

Mbi 11 mijë persona në të gjithë vendin shkojnë pranë qëndrave shëndetësore dhe urgjencave për shkak të prekjes nga virozat e stinës.


Mes tyre, specialistët e Institutit të Shëndetit Publik kanë izoluar edhe rastet e para të prekura nga gripi.Ende nuk kemi jemi në situatë epidemie gripale, por sërish kërkohet të bëhet kujdes, veçanërisht për grupet e riskut.

Ndonëse gripi është një infeksion i pa parashikueshëm, duke iu referuar situatës së një viti më parë, specialistët parashikojnë kulmin e epidemisë në fillim të muajit Shkurt.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *