• |
ide | kryesore

Rrjedhje gazi, shpërthim në Universitetin e Lionit

Lajme

Disa shpërthime kanë ndodhur në Universitetin  e Lionit  për shkak të rrjedhjes së gazit.


Kjo ngjarje ndodhi në juglindje të Francës. Nga raportimet e mediave të huaja mësohet se vetëm tre persona kanë mbetur të plagosur.


Prej pamjeve që vijnë nga vendi ngjarjes shihet zjarri i madh dhe shtëllungat e tymit. Zjarri filloi në tarracën e ndërtesës së kampusit universitar, gjatë kohës që kryheshin disa punime në çati.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *