• |
ide | kryesore

Khelaifi diktatorial: Rabiot nuk rinovon? Shko luaj me rezervat…

Sport

Krahu i hekurt mes Adrien Rabiot e Paris Saint Germain vazhdon. Mesfushori nuk dëshiron të rinovojë kontratën, që përfundon në qershor, ka thyer mardhëniet me shoqërinë, duke i dhënë fjalën Barcelonës, një zgjedhje që e ka bezdisur shumë presidentin Al-Khelaifi e që po influencon këto muajt e fundit parisienë të lojtarit. Rabiot përpara u përjashtua nga turi në Qatar e tani duhet të stërvitet me rezervat.

“Duhet ta përgatis skuadrën dhe ajo do të jetë pa Adrien. Respektoj vendimin e klubit” ka thënë trajneri i Psg, Thomas Tuchel, që nesër do të përballet me Guingamp në Parc de Prince. Tekniku të shtunën e kaluar kishte konfirmuar që lojtari do ti bashkohej skuadrës në Doha, por pastaj nuk e grumbulloi “për motive familjare”. Rabiot qendroi të stërvitrej në Paris, por nga sot ka përfunduar tek rezervat: raporti mes klubit e mesfushorit është gjithnjë e më konfliktual.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu