• |
ide | kryesore

Kryemadhi bën thirrje: Nuk ka më kohë, bëhuni gati për revolta e protesta

Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë Komitetit Drejtues Kombëtar të  partisë që drejton, është shprehur se ka ardhur koha për revolucion e protesta dhe se nuk duhet pritur më për këtë.

“Dua të bëj një sqarim sa i përket anëtarëve të Komitetit Drejtues që vijnë nga qarqet e tjera jashtë Tiranës.

Detyra juaj është se nuk ka më kohë për të pritur, bëhuni gati për zgjedhje të përgjithshme për zgjedhje lokale, për revolucion, për revolta, për protesta, për koncerte për çfarë të doni ju.

Sot nuk ka më asnjë sekondë për të pritur.

Sot kush ka dëshirë që të ketë një jetë më të mirë për fëmijën e tij, kush ka dëshirë që të ketë një punë të paguar për punën që bën, kush ka dëshirë që biznesi i tij mos falimentojë, kush ka dëshirë që të këtë një shëndetësi të barabartë për të gjithë, kush ka dëshirë që të ketë një drejtësi të barabartë, kush ka dëshirë që të ketë një ekonomi të fortë, kush ka dëshirë të këtë infrastrukturë, kush ka dëshirë të ketë një shtet që ti garantojë dhe të ketë një sistem që ti mbrojë, nuk ka më kohë të presë, por të dalë në rrugë, të protestojë në të gjitha mënyrat, nga demokratike, të moderuara dhe kulturore”, tha Kryemadhi.

 

10 Comments

 1. Ja ,sa te kthehem nga pushimet ne Spanje te fillojme revolten,me prisni se po vije bashke me Lulin nga Hollanda.Behuni gati dhe na prisni.

 2. Nese mer kuptim shprehja; “Fluturon me presh ne bythe”, eshte pikerisht Monika silikoni qe e mbart ate, preshin.
  Ajo, Monika dhe Luli me shoke nuk harrijne te kuptojne qe tashme populli eshte lodhur me klasen amatore te politikes shqiptare, perjashto dy kategori; ata qe kane interesa ekonomike qe lidhen direkt me partite ku gjenerojne, dhe ajo pjese infantile e shoqerise qe vazhdojne te kete ideale te demoduara shoqerore, (Ju kutoj ketu komentuesit ari, Stalini, etj).
  Ne sistemin kapitalisto-“demokratik” ligjin e bene paraja dhe mafia, ndersa populli mer shoerblimin ditor per pjaten me pershesh.

 3. Mona o pise femer, lexo moj cte shkruajne ty dhe fillo te njohesh vehten ,se koha jote mbaroooi.. nuk ia ndjen njeriu me per ty, dhe lesh e line tende, filloni me mire te tirrni leshin per triko se ftohte po ben!

 4. Mona, ti je kuceder qe dikur ke nxjerre njerezit me liste nga puna sepse doje te punesoje bushtrat militante qe te kishin mbajtur flamujt dhe qe perloten kur flet ti. Prandaj mos na bej te ndershmen shume. Rama Basha jane per tjua leruar ropt por ti je po aq pise sa ata. Shkurt: Mos na hani m.. shume se ju kemi njohur

 5. Une i dua femijet e mi,por nuk kam para sa monika qe ti coj per te jetuar ne londer si keni bere ju qifti presidencial

  1. Ha ha, ja prit moj bushter se do behemi pak gati , 😊Po hodhe dhe ca para e shohim si alternative … se pushtetin harroje, sa te jesh ti ne skene , kurre!!

 6. Po i ben gati LSI 50mij lekshat. Pasuria e Like floririt dhe e Mones si pusi i ali babes. Ja te gjith do rrembejm armet e te mbrojm pasurit e Mones ne Lalez.

 7. Partia jote po doli nga tepsia falimentoi. dihet kush jan idealet e lsi, tepsia. Pa TEPSI ska LSI. Hajt shko gjej cizmen tani.

 8. Edhe mua ma kercenuan vajzen ,por e cova ne Vrap dhe ne Baldushk.Tani po pres qe te bjere kercenimi se do fitoje Monika dhe do ta bie ne Tirane djalin ,bashke me vajzen e Monikes nga Londra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu