• |
ide | kryesore

Rama i drejtohet pedagogëve: Kjo shfaqje me shumë fytyra nuk po mbaron

Lajme, Të fundit

Në diskutimet e Paktit për Universitetin, kryeministri Edi Rama iu drejtua pedagogëve, duke u shprehur se problemi nuk është te studentët e ngujuar, por te pedagogët që nuk japin mësim.

“Dua të bëj një ndërhyrje të shkurtër për zonjën që foli, patjetër që qeveria është e angazhuar në kapacitetin e vet për të dëgjuar studentët.Pyetja ime ësht po ju zonjë i dëgjoni studentët. Nuk e kam me ju, personalisht.

Qveria po dëgjon sot, ato që duhet t’i kishit dëgjuar gjithë këto vite, se ligji i arsimit të lartë. Se ato janë fëmijët tanë nuk mund t’i kthejmë në një lojë ping pongu. Ligji për Arsimin e lartëju takon ju. Thoni studentëve të vërtetën. Ne nuk duam të bëjmë detyra përtej atyre që kemi. Këto që po bëjmë nuk janë detyrat tona janë tuajat. Nga ligji ju kërkoni liri dhe nuk kërkoni të kenë përgjegjësi. Ata që thonë studentët do t’i bëjmë  njënga një. Mos prisni ditën që unë të bëhem me studentët kundër jush. Do mbarojë historia e doktorit të shkencave që vetëm me shkencën nuk ka lidhje. Ju e dini shumë mirë për çfarë flas. Nuk është problemi te studentët e ngujuar, por te pedagogët që nuk japin mësim.  Këto ndërprerje duhet t’i harroni përfundimisht. Të drejtën për të ndërprerë njerëz, duhet ta harroni se del edhe jashtë. I mirëpres të gjitha kërkesat, një gjë është e sigurtë që këtu duhet të ndajmë , kush bën çfarë. Nuk dua të flas, por po flas duke qenë se kjo shfaqe me shumë fytyra nuk po mbaron. Ne nuk mund të bëjmë detyrat që ligji ia ngarkon universitetit”, u shpreh ai.

12 Comments

 1. PRA TIMONIERI I MADH, NE KRYE TE GARDISTEVE TE KUQ, STUDENTEVE, DO LINCOJE PEDAGOGET. KETA DO T’I DERGOJE NE FERMAT MODEL OSE DO RIKUALIFIKOHEN TE UNIVERSITETI I CILIT, KURSE TIMONIERI DO MARRE NE DORE DHE DO TA HAJE TE GJITHE TEPSINE VETE DERI SA T’I PLASIN BULCITE SI TE AJP FOTUA ME MAKARONA.

 2. Ky vend kur ka kryeminister nje njeri me shume fytyra shfaqjet as kane per te mbaruar,E bene arsimin e larter -lesh -e li-te saksionuar me ligj tani fajin nuk e paska ky me ”doktorucet” e shkencave qe e hartuan kete ligj por na e paskan -pedagoget.Keshtu i bije qe ai qe vodhi -lopen -nuk paska faj ,por ai qe kishte lopen.

 3. Cpune ka kryeministri qe takohet me ta dhe i kercenon. Me thoni nje shtet te botes ku ndodh kjo, as Mugabe si bente keto budallalleqe

 4. Shikoni kush komenton me siper!
  Nje dore injorantesh ne kufi te idioteve qe shkruajne komente me gabime foshnjarake ortografike, duke perdorur fjale si p. sh. “bullcite”, dhe krahasime me pronare dhe hajdute lopesh etj., te cilet pa dashur vertetojne katerciperishte origjinen e tyre fshatareske te pa gedhndur.
  Kjo shtrese e “inteligjences” i ka mbetur tani opozites.

 5. Me falni ju i -pa emeri i-Ridhjerjes-mos ini -Qytetari i Bythes-qe jetoni ne Bathore,Paskuqan ap ne ndonje periferi te ndonje qyteti ”modern”Ti nuk e di c’eshte krahasimi o i mjere jo me ta percaktosh ate.Ti je pjelle e atyre qe mezi kalonin klasen e pare dhe kur rriteshin na perfundonin me shkolle te larter,ate te –Partise-Dhe kjo u ka lene me pasoja ju o pjella me e shemtuar e ketij vendi .Origjines fshatareske ti o inteligjenti i bythes i ben -mashalla-sepse nuk afrohesh kurre sepse dukesh qe nga te shkruarit qe ti je nje njeri me te meta mendore me keq sepsiko-skizofren-Edvin Kristaq Rama -ku i meshon -Racizmave-dhe dallimeve te origjinave te njerzeve te tjere .Ti nuk je gje tjeter vec se nje njeri i semure ,por jo vetem ti por gjithe soji tuaj i morrave te kuq ju nuk ini gje tjeter vetem nje soj kurvash qe mbani ne gji -idealin e partise-

 6. Stalin, na rrufsh bolet!
  Une kame qene, jame dhe do te jeme pa asnje parti o kari i lales, o katunar morrack i ndyre.
  Ty te pruri Sala ne Tirane dhe ti behesh rob i tij dhe i lepin bythen, o qelbesire, o shurtore publike, o uturaku Saliut pa veshe!
  Sa ere qe cfaqet emri yt ne koment edhe kompjutri vjen era perce.

 7. kur e thot kete AKADEMIkU QELBESIR I KOKAINES dhjerja e stalinit e shurra e mao lii ce dunit
  shoja kapak e QENEFIT RAMAAA te gjith duhet te heshtin.sidomos tash qe u be edhe mut i puneve te jashteqitjes pasi zavendesoi ministrin e bananeve te brazilit ditmut bushatin.

 8. Ju pederastet dhe ato kurvat qe ke ne shtepi -o-i pa emeri i Ridhjerjes-e ndjekeni shume shpejt eren e -percit-se ju ini soj qe u kane -percitur-qe ne kohet e sekretareve te partise dhe kryetareve te koperativave ,kini fituar imunitet .Bravo o soj -kurvash-keshtu vazhdoni ta ndjeni dhe provoni eren e percit o fshatar medioker .sepse me dhi je rritur dhe dhijar do ngelesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu