• |
ide | kryesore

Mbappé, Bakayoko, Lineker e … bota e futbollit lutet për Emiliano Sala

Sport

Orë ankthi për miqtë, kolegët e ish-shokët e skuadrës së argjentinasit të pafat të Cardiff, që është rrëzuar në det me avionin që do ta conte në Uells, tek skuadra e tij e re. Të gjithë mendimet e botës së sportit shtrëngohen rreth familjes së Emiliano Sala, sulmuesit të pafat argjentinas prej pak kohësh kaluar nga Nantes në Cardiff, aty ku nuk arriti kurrë.

Në rrjetet sociale kanë shpejtuar të shfaqin solidaritetin e tyre me kolegu, klubin që i përkiste dhe familjen të gjithë kampionët e mëdhenj: nga Kylian Mbappé tek Tiemoué Bakayoko, duke kaluar tek ish-lojtari i kombëtares Luis Fernandez. Nga Anglia përgjigjen po kaq shumë, me gjuhë të ndryshme, por me ndjenja të njëjta, mbi të gjith ish-idhulli i tifozëve të Kombëtares Gary Lineker.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.