• |
ide | kryesore

Duka: Basha nuk ka strategji për të mundur Dakon në Durrës

Lajme, Të fundit

Kryetari Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka i ftuar në emisionin “Arena” në “Ora News” kritikoi mënyrën si kryetari i opozitës po shkon drejt zgjedhjeve lokale. Ai solli si shembull rastin e zgjedhjeve për pushtetin vendor në Durrës.


“Basha ka një defekt, nuk ka një strategji të përcaktuar. Këto janë zgjedhje vendore. Durrësi ka disa faktorë dhe ka një kryebashkiak të konsumuar.


Ky që është shefi i opozitës duhet të bashkojë gjithë aktorët. Të flasë me të vetët që i ka të përçarë, të flasë me mua që kam 400 vota. Ka një logjikë. Edhe një idiot me plan mund të mundi një gjeni pa strategji” – tha Duka.


6 Comments

  1. Rruga tregtare ne Durres nga bashkia te porti, ka pas pamje fantastike shikoje detin direkt
    I teket nje trapit qe te bej velieren e mutit nje gje te shemtuar , nje ndertim skandaloz.
    Cdo gje ne durres eshte e shkaterruar, rruget me kanale plot gropa.
    Rruga plazhit vetem nje vit e asfaltuar, ka marre fund. Pusetat nuk i rregullon fare bashkia. A ka kontroll shteti te ky hajdut ????

  2. NE TRE MANDATE DHE 12 VJET PUSHTET , GJUSHI E KA SHTRUAR RRUGEN E PLAZHIT MBI 9 HERE , POTHUAJSE CDO VIT . SHPRESOJME QE GJUSHI TA SHTROJE EDHE SIVJET .

  3. Basha te zgjedh personin e duhur per kandidim. Ky kujton se njerezit do ta votojne meqenese u merziten me qelbesinat e rilindjes por gabon . Kandidatet te jene te super perzgjedhur , pa cene dhe te paperolur dhe te jene vetem te PD dhe LSI dhe nga asnje parti tjeter nese do te fitoje .

  4. Partia Demokratke po nuk zboi ata njerez qe dikur ishin ministrat e Nanos si Duka me shoke ,te mos beje gabime ti vere ne listen e partise demokratike drejtuesit e partive pa elektorat si Medinjte Shehet ,te distancohet menjehere nga teta Mona me Lesh eLine e saj sepse nuk vjen dot kurre ne pushtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.